עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מתי כדאי לצאת אל סנפלינג בנקיק השחור ולמי זה מתאים

הנקיק השחור ממוקם בשמורת היהודייה אשר בדרום רמת הגולן ומציע את אחד ממסלולי הטיול המהנים והרטובים ביותר בישראל. התקופה המומלצת לטיול במקום תהיה בין החודשים מאי לספטמבר וכל שנה הבריכות הטבעיות מלאות במים. מסלול זה אהוב על מטיילים רבים ואם עוד לא יצא לך לטייל בו, כדאי לתכנן את ההגעה למקום והסיבה לתכנון המוקדם היא שמספר המטיילים היומי בשמורה מוגבל וכן שישנם אזורים שהירידה בהם מתבצעת באמצעות סנפלינג בלב.

הזמן המתאים לצאת אל הנקיק השחור

כפי שנכתב, החודשים בהם המסלול פתוח הם בין מאי לספטמבר וכן מספר המבקרים במקום מוגבל בכל יום למאה איש בלבד. מכאן אפשר להבין כי אי אפשר להסתמך על ספונטניות כדי ליהנות מהמסלול הקסום.

בנוסף לקביעה מראש עבור ההגעה ישנם עוד שני דברים שכדאי להביא בחשבון. האחד הוא השעה בה כדאי להגיע אל המסלול. האתר נסגר לכניסה בדרך כלל סביב השעה 9:00 בבוקר וזאת בין היתר כיוון שמדובר במסלול ארוך, שמתקיימות לאורכו עצירות רבות לשכשוך במים ולכן לא כדאי להתעכב יתר על המידה בתחילתו. הדבר השני שיש להביא בחשבון הוא התיאום מול בעל מקצוע או התארגנות מתאימה כדי לבצע סנפלינג בנקיק השחור.

סנפלינג בנקיק השחור

הטיול משלב בין הליכה ברמה בינונית ומעלה, שחייה בבריכות הטבעיות וגם סנפלינג בנקיק השחור. לאורך המסלול ישנם שלושה אזורי גלישה כאשר על הראשון אפשר “לדלג” ולבחור בקפיצה ישירות למים. לא כל אחד ירגיש בנוח עם קפיצה זו ולכן מדריך סנפלינג מקצועי יכין את השטח לגלישה ומי שירצה להחליט לקפוץ, יוכל לעשות זאת.

שלא כמו אתרים מאתגרים אחרים, במקרה של הנקיק השחור מדובר על סנפלינג בגבהים בינוניים אשר אינם עולים על 20 מטרים גובה. עם זאת, החוויה של הסנפלינג היא ייחודית בשל הנקיקים שיוצרים אווירה קסומה, קרירה וחשוכה מעט בשל הצל המתמיד בניהם. כדי לבצע את הגלישה יש צורך במדריך מקצועי המכיר היטב את התחום, את החבלים הנדרשים ורצוי שיכיר היטב את המסלול הספציפי הזה.

למי מתאים המסלול

יש לשים לב כי סנפלינג בנקיק השחור כולל גם כניסה למים ולכן המסלול מתאים רק לאנשים שיודעים לשחות ועם רמת כושר טובה כדי להשתתף בטיול של שבע עד תשע שעות. מבחינת הקבוצות המגיעות למקום, הטיול אידאלי בתור יום גיבוש לצוות, טיול בר או בת מצווה באווירה שונה, הוא מתאים עבור ישיבות שרוצות לטייל בארץ ולהתחבר אליה בדרך הרפתקנית ועוד.

לפני היציאה אל הטיול כדאי להתארגן בהתאם עם בגדים המתאימים להליכה בטבע (שקפקפים אינם מתאימים למסלול ויש להקפיד על נעלי הליכה) ורצוי לשמור על החפצים החשובים בצורה יעילה (למשל למכשיר הסלולרי) ולהתחשב בכך שהציוד יכול להירטב. כמובן, כמו בכל טיול, חובה להקפיד על מים בכמות רבה, אוכל למסלול והמעוניינים בהחלפת בגדים בסיום יוכלו פשוט להשאיר מגבת ובגדים להחלפה ברכב.

תיאום מראש עם מדריך סנפלינג מקצועי

כחלק בלתי נפרד מיציאה אל סנפלינג בנקיק השחור יש לקבוע זמנים עם מדריך מקצועי (אלא אם יש לכם אפשרות לבצע את הגלישה בכוחות עצמכם). בשיחת הטלפון רצוי לברר מה כוללת ההדרכה, מהו הניסיון של המדריך ולוודא מי אחראי על הכניסה למקום והרשמה אליו.

מומלץ לתאם מראש את כל הפרטים ולמנוע עוגמת נפש בהגעה ספונטנית אל המסלול היפיפה. הנקיק השחור הוא אחד היעדים שכדאי לכל אחד לחוות לפחות פעם אחת ובוודאי שהוא מיועד עבור אוהבי הארץ, הטיולים והאתגר.