עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

סוגי ביטוחים למשכנתא/ יד ביד ייעוץ משכנתאות

משכנתא

רוב האנשים אשר ניגשים לרכוש דירה משלהם, עושים זאת על ידי לקיחת משכנתא, שהיא למעשה הלוואה גדולה מאד מן הבנק, אשר מוחזרת לבנק בתשלומים רבים, במשך תקופה שבין 5 שנים ל-30 שנה. בלקיחת משכנתא, הבנק למעשה נותן ללווה סכומי כסף גדולים מאד, אשר יוחזרו לו רק בעוד תקופה ארוכה.

לכן, הבנק מעוניין בכלשהו, אשר יוודא שהכסף יושב לו, גם אם הלווה לא יוכל לשלם מסיבות כאלה ואחרות. לכן, ביחד עם לקיחת המשכנתא, דורש הבנק מהלווה לרכוש ביטוח משכנתא.

סוגים של ביטוח משכנתא

ביטוח מבנה

הדירה הנרכשת באמצעות משכנתא משועבדת למעשה לבנק. במצב שבו הלווה אינו משלם את חובו, הבנק יכול להשתמש בנכס. אך לשם כך הנכס צריך להיות במצב טוב. ביטוח מבנה למשכנתא מוודא כי הדירה נמצאת במצב טוב, ומכסה נזקים שונים, בעיקר נזקים חמורים כמו נזקי רעידת אדמה וכדומה. עלות הביטוח הזה נמוכה מאד, ולמעשה על כל 100,000 ₪ שהבנק נותן כהלוואה, משלם הלווה כ-90 ₪ לשנה לחברת הביטוח.

ביטוח חיים

ביטוח חיים מבטח מפני מצב שבו הלווה, או אחד מבני הזוג הלווים, נפטר באופן פתאומי במהלך תקופת ההחזרים. במצב כזה הבנק אינו יכול לקבל את כספו בחזרה. ביטוח חיים למשכנתא יחזיר לבנק את שארית החוב במקרה של פטירת הלווה. מחיר ביטוח חיים למשכנתא משתנה על פי סכום ההלוואה (או יתרת החוב), על פי גילם של הלווים ועל פי מצבם הבריאותי.

במקרה של לווה מבוגר מאד, או במקרה של מחלות קשות, עלולה הפרמיה להיות גבוהה יחסית. מעל גיל 55 נותן הבנק פטור מן הביטוח הזה.

ביטוח אשראי

כאשר הבנק נותן משכנתא בסכום שעולה על 70%, הוא דורש מן הלווה ביטוח נוסף, ביטוח אשראי, אשר מבטח אותו בכל מקרה שבו הלווה אינו מסוגל לשלם את החזרי המשכנתא. מומלץ תמיד להיעזר בשירותי יועץ משכנתאות מנוסה כדי לקבל הכוונה בכל הנושאים האלו. 

בביטוח זה, חברת הביטוח תשלם לבנק כשליש מן הנזק שנוצר לו (כלומר משארית החוב), לאחר שהבנק ניסה לגבות את החוב הן מהלווה עצמו, הן מהערבים לו והן באמצעות מכירה של הנכס המשועבד

תגיות: