עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

סימון כבישים וחניונים

סימון כבישים וחניונים – כל מה שצריך לדעת ?

 

למרות התפתחות התחבורה הציבורית בארץ רובנו מגיעים ממקום למקום באמצעות הרכב הפרטי ומוצאים את הדרך באמצעות סימון כבישים וחניונים. בין אם מדובר בנסיעה בערים מרכזיות או במקומות קטנים יותר סימון כבישים וחניונים מסייע במציאת הדרך בצורה הטובה ביותר.

 

מהו סימון כבישים

 

סימון חניות נכים כבישים וחניונים הינם הסימנים המוכרים לנו על הכבישים בצבעים וכן תמרורים שונים המסמנים לנו כיצד לנהוג ומכוונים אותנו במהלך הנסיעה אל הערים והמקומות השונים.

 

תופעה  חדשה שהפציעה בעולמנו לאחר המהפכה התעשייתית

 

כיום בשל התפתחות התחבוה נדמה כי הסימנים בכבישים היו כאן מאז ומעולם אך למעשה אותם סימנים הופיעו לאחר המהפכה התעשייתית ביחד עם כניסתם של כלי רכב. בטרם כניסת כלי הרכב לא היה צורך בכבישים והתנועה הייתה איטית יותר וגם לא כל אחד היה יכול להרשות לעצמו לנסוע בתחבורה ציבורית.

היום המצב שונה לחלוטין

כיום המצב שונה לגמרי- התנועה בכבישים הפכה צפופה יותר עם כניסתם של כלי רכב רבים. במצב הזה היה צורך לייצר כללי התנהגות בכביש במטרה לשמור על הסדר והבטיחות ולמנוע תאונות דרכים. באמצעות אותה שפה- שפת הסימון של כבישים וחניונים ניתן להעביר לציבור הנהגים מסרים המורים להם לנהוג בצורה בטוחה.

 

במהלך הנהיגה הנהגים צריכים לפענח מסרים

במהלך הנהיגה על הנהגים לפענח את המסרים השונים המופיעים על הכביש ולפעול לפיהם. בשל כך הסימנים השונים הינם סימנים פשוטים- כך למשל ניתן לראות שלט עצור ומספיק מבט זריז כדי להבין במה מדובר.

 

אמצעי בטיחות חיוני

מדינת ישראל נחשבת למדינה בה מדי חודש מתרחשות תאונות דרכים רבות ומספר ההרוגים הולך ועולה. בשל כך הרשויות השונות הבינו כי יש להילחם בתופעה אשר הפכה זה מכבר למכת מדינה באמצצעות סימנים על הכבישים אשר יורו לנהגים כיצד לנהוג.

 

לסיכומו של דבר, ניתן לראות כי הסימנים המופיעים אינם רק לצורך שמירה על הסדר והנוחות  אלא גם נועדו לצורך שמירה על  הבטחון. לצורך כך הרשות האחראית על יצירת הסימנים מקדישה מחשבה רבה לאופן הסימון על הכבישים וכן למיקום.