עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ספירולינה: אצת הבריאות הירוקה

היא ירוקה וגדלה במים מתוקים ומלוחים, היא מוגדרת כמזון על ושומרת על רכיבי התזונה שבה גם בתנאי חום וקור קיצוניים. האסרונאוטים של נאס”א צורכים אותה במסעות החלל הארוכים. הגיע הזמן שתכירו את הספירולינה – כוכבת הבריאות של מזונות העל. 

 

ספירולינה היא אצה הגדלה במים מלוחים אך ניתן גם לגדל אותה במים מתוקים. היא נחשבת כמזון על בגלל הכמות האדירה של רכיבי תזונה איכותיים שהיא מכילה מכל אבות המזון כגון: חלבונים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים. ספירולינה החלה להתפרסם בעיקר לאחר שנאס”א פרסמה שהיא מאכילה את האסטרונאוטים באצה מיוחדת אשר מזינה אותם בכל מה שהאסטרונאוטים זקוקים לו. 

 

ספירולינה נתגלתה במקרה בזמן שחוקרים מערביים בילו לאורך נהר הצ’אד וחקרו את המקומיים ואת הרגלי המחיה שלהם. החוקרים גילו ששבט הקנאמבו, אשר חי על גדות נהר הצ’אד, בריא יותר משאר השבטים במדינה. החוקרים גילו שאנשי השבט אוספים אצות ירוקות מין הנהר, מייבשים אותם ומוסיפים אותם למזונם. החוקרים גילו במהרה שזהו הסוד של בריאותם הטובה של השבט. החוקרים החלו לחקור כימית את אצת הספירולינה ובשנת 1967 היא הוגדרה רישמית כמזון על. 

 

הבחירה של נאס”א בספירולינה היא לא מקרית, אצות הספירולינה חזקות ועמידות במיוחד בתנאי חום וקור והם שורדים גם לאחר ייבוש מלא. בזכות עמידתם האצות שומרות על רכיבי התזונה גם לאחר עיבודם לטבליות וכמוסות. 

 

אצת ספירולינה: ערכים תזונתיים

  • 50% מרכיבי התזונה באצת הספירולינה הם חלבונים 
  • ספירולינה מכילה ויטמינים מקבוצת: K, E, B1, B2, B3
  • ספירולינה מכילה מגוון מינרלים כגון מגנזיום, אבץ, סידן, ברזל ואשלגן.
  • ספירולינה מכילה חומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6.