עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עורך דין מקרקעין: מה הם עושים ? (עו”ד נדלן)

עורך דין מקרקעין: מה הם עושים ? (עו”ד נדלן) עורך דין מקרקעין: מה הם עושים ואם אתה צריך אחד

רכישת בית היא לא רק רכישה פשוטה; זו גם העברה חוקית של רכוש מישות אחת לאחרת. מכיוון שהצד המשפטי של העסקה הזו יכול להיות כל כך מורכב, לפעמים זה הגיוני (או אפילו נדרש) עבור רוכשי או מוכרים בתים לגייס עורך דין שיוכל לדאוג לטובתם.

מחפש עורך דין מקרקעין בקריות? בדוק את עורך דין קרקעין בקריות רון

למרות שסביר להניח שאתה כבר מתמודד עם אינספור עלויות כשאתה עובד על סגירת הבית שלך , וכנראה לא מעוניין להוסיף עוד אחד, עורך דין לצדך יכול להיות הוצאה שבסופו של דבר משלמת את עצמה.

מה זה עו”ד מקרקעין?

עורך דין מקרקעין, הידוע גם כעורך דין מקרקעין, הוא אדם בעל רישיון לעסוק בדיני מקרקעין, כלומר יש לו את הידע והניסיון לייעץ לצדדים המעורבים בעסקת מקרקעין, כגון מכירת בית או מכירה בחסר .

מה עושה עו”ד מקרקעין?

עורכי דין מקרקעין יודעים, ומוסמכים על פי חוק, להכין ולעיין במסמכים וחוזים הקשורים למכירה ורכישת בית. במקרים מסוימים, עורך דין מקרקעין הוא גם האדם אשר יהיה אחראי על הסגירה שלך.

בעסקת רכישת דירה, גם הקונה וגם המוכר יכולים לשכור עורך דין שייצג את האינטרסים שלהם במהלך התהליך. לחלופין, במקרה בו עורך דין מפקח על סגירה שבה רוכשים את הבית באמצעות הלוואת משכנתא, עורך הדין עשוי לייצג למעשה את מלווה המשכנתאות או את חברת הכותרת.

מתי אני צריך עורך דין מקרקעין?

בהתאם ליישוב שלך, לחוקי המדינה ולאופי המדויק של העסקה, ייתכן שתצטרך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין (ולכלול את העלות בעלויות הסגירה שלך ).

אם בסופו של דבר אתה זקוק לעורך דין, בין אם החלטת שאתה רוצה אחד או שהמדינה או המלווה שלך דורשים זאת, ישנן מספר נקודות שונות במהלך תהליך רכישת הבית שבהן הם יכולים להיכנס ולספק סיוע. זה יכול לכלול ניסוח וסיום חוזי רכישה, כתיבת תיקונים לחוזה סטנדרטי המשמש את סוכן הנדל”ן שלך , השלמת חיפוש כותרת או ביצוע הסגירה.

הנה כמה סיבות שאולי תזדקק או תרצה שעורך דין יהיה חלק מצוות רכישת הבית שלך.

דרישת מדינה או מלווה

לכל מדינה יש חוקים שונים במקצת לגבי עסקאות נדל”ן, ומדינות מסוימות רואות בפעולות מסוימות שהן חלק מהתהליך כ”פרקטיקה של משפט”. תקנות אלו נועדו לעיתים קרובות למנוע מתוכני נדל”ן לפעול בתפקידים משפטיים שהם לא הוכשרו או מורשים עבורה.

כך למשל, בתחומים רבים רק עורך דין מורשה יכול להרכיב מסמכים משפטיים הקשורים למכירת בית, משום שהוא רואה בכך בתחום העיסוק בעריכת הדין. (עם זאת, באזורים מסוימים, סוכני נדל”ן משתמשים כיום בחוזים בטופס סטנדרטי לרכישת דירה, אשר לא עורכי דין יכולים למלא באופן חוקי בעצמם.)

בעיות חוזיות עם הרכישה

אם רכישת הבית שלך כוללת אלמנטים חריגים כלשהם שעלולים להוביל לבעיות משפטיות בהמשך הקו או לסבך את חוזה הרכישה שלך, עורך דין נדל”ן טוב יכול לוודא שכל החוזים שלך לוקחים בחשבון את המורכבות של המצב שלך. וכן לעזור לך אם מתעוררות בעיות חוזיות במהלך התהליך.

שקט נפשי

אם רק יש לך הרגשה שמשהו עלול להשתבש, אתה לא בטוח בכל השיקולים המשפטיים בעת רכישת בית או שאתה רוצה להיות בטוח שכל הבסיסים שלך מכוסים, עורך דין מקרקעין לצידך יכול להיות מאוד מוֹעִיל. עם עורך דין טוב מגיעה הביטחון שגם אם העסקה אכן משתבשת, יש לך מישהו שדואג לטובתך ויכול לעזור לך להתמודד עם מצב מסובך.

כמה עולה עורך דין מקרקעין?

כמה תוציאו בתשלום לעורך הדין (או לעורכי הדין) המקרקעין שלכם תלוי באילו שירותים הם סיפקו לכם ומי אחראי לעלות הסגירה המסוימת הזו. אם מלווה המשכנתאות שלך דורש שעורך דין יהיה נוכח בסגירה, האם הקונה או המוכר יכסו את עלות עורך הדין הסגירה יהיה תלוי באופן שבו ניהל משא ומתן על חוזה הנדל”ן שלך.

אם אתה רוצה עורך דין משלך בנוסף לזה שנדרש על ידי המלווה שלך, תשלם גם עבור כל השירותים שהם מספקים לך. שכר הטרחה של עורך דין מקרקעין ישתנה, אך הנה כמה טווחים בסיסיים שיתנו לך מושג מה תוציא:

  • תעריף לשעה קבוע: עורך דין נדל”ן שגובה תעריף שעתי עשוי לגבות 150 – 350 שקל לשעה , אבל זה יכול להשתנות מאוד בהתאם למידת ניסיון של עורך הדין ובאיזה אזור אתה נמצא.
  • תעריפים קבועים עבור שירותים ספציפיים: הם עשויים גם לגבות תשלום קבוע עבור השירותים המסוימים שהם מספקים. לדוגמה, עורך דין מקרקעין עשוי לגבות 500 – 1,500 שקל כדי לבצע סגירת בית. העמלות שלהם עשויות להיות תלויות גם במחיר המכירה של הנכס המדובר.

כיצד אוכל למצוא עורך דין מקרקעין בקרבתי?

מכיוון שרכישת בית היא רכישה כל כך גדולה וחשובה, אתם רוצים לוודא שאנשי המקצוע שאתם עובדים איתם יודעים על מה הם מדברים וטובים במה שהם עושים. אם אינך בטוח היכן לחפש כדי למצוא עורך דין נדל”ן בעל מוניטין, הנה כמה מקומות להתחיל:

  • בקשו המלצות מחברים ובני משפחה: אם מישהו מהמעגל החברתי שלכם רכש או מכר לאחרונה בית והיה לו עורך דין, כדאי לשקול לשאול אותו במי הוא השתמש ומה הייתה החוויה שלו.
  • השתמש במדריך לשכת עורכי הדין של המדינה שלך: אתר האינטרנט של לשכת עורכי הדין במדינה שלך יכול לעזור לך לאתר עורכי דין באזורך העוסקים בדיני מקרקעין. השתמש בספרייה של לשכת עורכי הדין האמריקאית כדי לעזור לך למצוא את אתר האינטרנט של המדינה שלך.
  • השתמש באתר סקירה משפטית מקוונת: ישנם אתרי ביקורת מקוונים רבים שיספקו לך מידע על עורכי דין באזורך, כולל התמחויותיהם, מבני שכר הטרחה וכל חוות הדעת שהותירו לקוחות לשעבר.

שאלות נפוצות של עו”ד מקרקעין

עדיין לא בטוח מה שכירת עורך דין לנדל”ן יכולה לעשות עבורך? הנה כמה שאלות נפוצות שכדאי לשקול.

את מי מייצג עורך דין מקרקעין?

כאשר אדם מוכן לקנות או למכור נכס מקרקעין , עורך דין מקרקעין יכול לייצג את הקונה או את המוכר אך לא את שניהם. ייצוג שניהם אסור משום שהוא עלול להוביל לניגוד עניינים. במקרים בהם החוק מחייב זאת, עורך דין מקרקעין עשוי לייצג גם את המלווה ו/או חברת הכותרת כסוכן סוגר.

עורך דין מקרקעין צריך לסנגר עבור הלקוח שלו, אבל אי אפשר לתת לו את העסקה הטובה ביותר אם הם מייצגים את שניהם כי האינטרסים שלהם שונים. עם זאת, הקונה והמוכר רשאים לשכור עורכי דין נפרדים מאותו משרד עורכי דין.

מה עושה עורך דין מקרקעין עבור הקונה והמוכר?

שכירת עורך דין מקרקעין היא קריטית על מנת להבטיח שהעברה משפטית של רכוש תעבור בצורה חלקה. בין אם אתה הקונה או המוכר יקבע את המטרות והמטרה העיקרית של עורך הדין.

איך לבחור עורך דין מקרקעין?

עבור רוכש, עורך דין מקרקעין יוודא שההצעה שהוגשה תקפה, ואילו עורך דין מקרקעין של מוכר יסייע במשא ומתן על תנאי המכירה. הם מגנים על זכויות הקונה או המוכר על ידי בדיקה והערכה של המסמכים , הסבר על תנאי המשכנתא ומתן ייעוץ משפטי במידת הצורך.

תגיות: