עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עורך דין פלילי – בחירת עורך דין פלילי

ההחלטה החשובה ביותר של חשוד בעבירה פלילית, היא בחירת עו”ד פלילי הטוב ביותר מבחינתו. עו”ד פלילי טוב, יכול להשפיע עמוקות על עתיד לקוחו במובנים רבים. מאידך, בחירת עו”ד שאיננו עוסק בדרך קבע בייצוג פלילי, הוא מעשה לא חכם ובמקרים קיצוניים אפילו גורם שלא בידיעתו להחמרת המצב החמור ממילא. ככל שנקדים מאוד לבחור עו”ד פלילי, כן ייטב לנו.

בחירת עו”ד פלילי טוב שיש ביכולתו להציל את לקוחו מאישום, היא תהליך לא פשוט, בהתייחס לכמות עורכי-הדין, ולתעריפים הנגבים בהתאם. יש לבחור עורך דין פלילי שחוקר את נסיבות המקרה ואת עובדותיו, היודע לנתח את המצב בראייה משפטית ואמור להיות מספיק יצירתי ומקצועי כדי לסתור ולבטל כל עובדה המוצגת נגד הלקוח, להחליש את מהימנות הראיות ולגרום לזיכוי הלקוח או לביטול כתב האישום נגדו. עו”ד פלילי מקצועי, יבהיר ללקוח כי לא כדאי להתעמת עם הוכחות מבוססות, אולם הוא ינקוט בפעולות חלופיות למניעת הרשעה פלילית, או הפחתה משמעותית בעונש.

כדי להקל על הבחירה, חשוב לדעת כי עורך דין פלילי טוב צריך להיות בעל מספר תכונות חשובות, כמו: כושר דיבור ברמה גבוהה ולשון חדה, בעל כושר שכנוע, ידע כללי נרחב, אישיות כובשת וכריזמה סוחפת, כנות ואמינות ועוד תכונות אישיות שאינן נלמדות בשום אוניברסיטה, אך מספיקות לנו כדי לדעת מיהו עו”ד טוב ובמי כדאי לבחור.

בנוסף, עורך דין פלילי חייב להיות מקצוען בתחומו ולשלוט בכל ספר החוקים במידת האפשר, בנורמות הנהוגות , בסדרי הדין, להכיר שופטים, פרקליטים ותובעים ועוד היד נטויה. חשוב לבחור בעו”ד פלילי שיוכל להקדיש את הזמן הנדרש בטיפול בתיק הלקוח. עו”ד עסוק מדי, לא יטפל כנדרש ולא יכיר את המקרה לעומקו, דבר היכול להוות את ההבדל בין הרשעה לזיכוי. חשו לבחור עורך דין שיהיה זמין לבעיות הלקוח כמעט בכל רגע נתון.

כאשר אנו מתכוונים לבחור עורך דין פלילי, יש לדעת כי אין לפסול בחירת עורכי דין אנונימיים, כי ישנה סבירות כי אם נבחר בעו”ד מפורסם ייתכן והוא יהיה עסוק למדי ולא יוכל להפנות מספיק זמן מזמנו בכדי לטפל בתיק שלנו. בכדי לדעת איזה עו”ד כדאי לבחור אנו אמורים להתייחס לשני סעיפים: איזה סוג של שירות משפטי אנו מחפשים (פלילי, דיני משפחה, מקרקעין ועוד…) ומהי התמורה שאנו מחפשים להשיג משירותיו, והדבר השני הינו מהי כמות ההישגים של העו”ד ואיזה מחיר הוא דורש בעבור שירותיו.

המאמר באדיבות – איתמר צור עורך דין פלילי
https://www.law-zur.co.il/