עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עורך דין תעבורה – החבר הכי קרוב בשעת צרה

מהירות מופרזת היא נושא שנוי במחלוקת. לנוכח הכמות הבלתי נסבלת של תאונות דרכים ושל תאונות דרכים עם נפגעים והרוגים קל לנו להיתלות בגורם לתאונות כל כך קל להבנה, שמתיישב טוב עם ההיגיון שלנו, ושקל למדוד אותו .

אבל יש הטוענים אחרת. אמנם החוק היבש הוא אחד ואין בלתו ולא ניתן לערער עליו , אבל יש עוד יש אפשרויות להגן על עצמנו על סמך אותה מחלוקת שקיימת בעניין. נהג אשר נמצא עובר עברת מהירות יכול להיעזר בשרותיו של עורך דין תעבורה אשר מכיר את הפרצות בחוק ואת הפרצות באמצעים שעומדים ברשות המשטרה על מנת למדוד את המהירות בה הוא נהג.

עורך דין תעבורה בעל ניסיון עשיר בייצוג נהגים יוכל להתרשם מהחומר העובדתי בתיק, כלומר איך נמדדה המהירות, באיזה מכשיר. עורך דין תעבורה טוב יוכל לטעון כי רוב המכשירים האלו הם לא מדויקים ולא עוברים כיול תקופתי על פי הנדרש.

רוב המכשירים העומדים לרשות המשטרה הם מבוססים על צילום הרכב המתקרב ובאמצעיים טכניים שונים כמו על ידי שיטת הדופלר אותה אולי אנחנו מכירים מתחום הרפואה. שיטת הדופלר מבוססת על גלים אלקטרו מגנטיים . מנגד, צצו בשוק מכשירים שונים שהנהגים עשו בהם שימוש לגילוי הרדארים המשטרתיים ולהתחמקות מהם. זו לוחמה שנמשכת עד היום, למי תהיה הטכנולוגיה הטובה , היעילה והמדויקת ביותר.

מכאן שלעורך דין תעבורה יש אפשרות ודרכים לטעון לזיכוי במקרה שנהג קיבל לידיו זימון לדיון משפטי בקשר לעבירת תנועה. עורך דין תעבורה יכול להסתמך על טעון לגבי תקינות המכשיר המשטרתי, האם עבר כיול, האם עבר בדיקה תקופתית כנדרש. האם השוטר הפעיל אותו בצורה תקינה ונכונה. עורך דין תעבורה יוכל לבדוק האם צולמו רכבים נוספים באותה עת ועל ידי אותו מכשיר. עורך דין תעבורה טוב יוכל לבדוק האם הצילומים שבוצעו הוגשו על פי כל הנהלים.

כל זאת, מבלי להתייחס למחלוקת הקיימת בסוגיה של המהירות המותרת בכביש , ובמיוחד בכבישים מהירים ובעלי מספר נתיבים לכל כיוון. האם אכן מהירות מופרזת גורמת באופן ישיר לתאונות? לא כל הנוגעים בדבר, נהגים, שוטרים, וגופים משפטיים הם בעלי דעה אחת בעניין סבוך זה.

אולי יעניין אתכם – דיני תעבורה וסוגי עבירות תנועה