עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עייפות וכתיבת עבודה סמינריונית – איך מתמודדים?

התקופה הסטודנטיאלית מסתמנת עבור רבים כאחת מהתקופות היפות ביותר בחיים. לצד הסיפוק הגדול, ההתפתחות האישית והרחבת המעגל החברתי, לא מעט סטודנטים מלינים כי תקופת הלימודים גם הביאה אותם למצב של שחיקה ושל עייפות רבה. השאלה הגדולה: איך מזינים את הגוף בדלק החיוני לו גם כאשר מאד עייפים, ובעיקר בעת שישנה עוד עבודה סמינריונית באופק? לשמחתכם, יש מה לעשות!

הכינו לעצמכם לו”ז שבועי של משימות:

המון פעמים ההמלצה החמה ביותר שניתנת לכם היא להכין לעצמכם לו”ז לאורך חצי שנה לערך, כאשר המטרה היא להציב מטרות הקשורות בכתיבת העבודה הסמינריונית בכדי שיהיה ניתן לכבוש אותן. בעת שמגדירים מטרות גדלות מדי, מה שקורה לא אחת הוא בדיוק ההפך: נרתעים, חוששים ונסוגים לאחור. אם כן, תוכלו לנקוט בשיטה אחרת לגמרי והיא הגדרת יעדים לטווח הקצר. על כן, ערכו לעצמכם לו”ז לשבוע בכל פעם, כך שתוכלו להגדיר מטרות וגם לעמוד בהן בקלות רבה יותר.

הכירו את עצמכם: מתי אתם יותר מרוכזים?

עייפות היא מצב רגעי ולא מצב מתמשך, שכן שעות השינה מאפשרות לכם ליהנות מהדלק החיוני לו אתם זקוקים. מה שיכול לעזור לכם בעיקר הוא לשאול את עצמכם מהן השעות שבהן אתם מוצאים עצמכם הכי מרוכזים: ישנם הסטודנטים שעבורם שעות הבוקר הן השעות הטובות ביותר לעבוד בהן, בעוד ישנם הסטודנטים ששעות הערב המאופיינות ברחובות שקטים ופחות גירויים מסתמנות כשעות המתאימות ביותר להשקעה בעבודה הסמינריונית.

אל תעבדו ביום יותר שעות ממה שאתם יכולים:

זיכרו כי ישנן רק 24 שעות ביממה, כאשר עליכם לחלק אותן בצורה הגיונית ואנושית. למידה לאורך 20 שעות ביממה לא תטיב עמכם, ותביא אתכם למצב של שחיקה חמורה מהר מאד. על כן, ארגנו לעצמכם לו”ז מסודר שבו תגדירו לעצמכם כמה שעות עליכם להשקיע ביום על מנת להגיע אל יום הגשת העבודה מוכנים. תהיה זו טעות גדולה להשקיע יותר ממה שאתם יכולים, שכן לא תשיגו דבר מלבד תסכול ועייפות מתמשכת. כמו כן, חשוב מאד להמשיך ולטפח את השגרה לה אתם רגילים, כך שיהיה לכם בלאנס לאורך כל התקופה הקדחתנית: הקפידו על מפגשים חברתיים, פעילות גופנית או כל דבר אחר שעושה לכם טוב.

אל תתביישו לבקש עזרה בכתיבת העבודה:

ואולי חשוב יותר מכל הוא לא להתבייש לבקש עזרה. מצד אחד, העזרה יכולה להיות בדמות פגישה עם המרצה שלכם שיעניק לכם מתווה כללי ויהפוך את הדרך שלכם לבהירה יותר, אך מצד שני העזרה יכולה להיות רחבת היקף כמו עם שירות של כתיבת עבודות בתשלום. אם מכל סיבה שלא תהיה אתם מוצאים קושי בכתיבת העבודה, אתם מתקרבים לדד-ליין אך לא קרובים לסיום כתיבת העבודה וכדומה, דעו כי אף פעם לא מאוחר מדי!