עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עלייה בביקושים לדירות יוקרה להשכרה בתל אביב

מי שעוקב אחר שוק  דירות היוקרה בישראל בוודאי שם לב שיש התעניינות הולכת וגוברת בדירות יוקרה להשכרה בתל אביב. מגמה זו ניכרת היטב ומציבה אותנו מול השאלה מדוע חל שינוי שכזה? הרי עד לא מכבר היינו שבויים בהנחה שכדאי לאגור נכסים, כלומר לקנות אותם ולהיות בעליהם החוקיים. והנה משהו חדש מתחיל עכשיו והביקוש עבור דירות יוקרה להשכרה בתל אביב מטפס לו ועולה.

כפר גלובלי קטן וניעות גאוגרפית – אני לא יכול לשים את היד על התאריך המדויק אבל אפשר להצביע על עשור – שנות ה-90. עשור שבו הפכנו לכפר גלובלי קטן שקל מאוד לנוע בו ממקום למקום וממדינה למדינה. רבים מייחסים את השינוי הזה להופעת רשת האינטרנט שקישרה בין אנשים, ידע ועסקים בכל העולם. החל מעשור זה קל היה לנו לדעת מה קורה בצד השני של העולם, ויכולנו לעסוק ולהתערב במה שקורה שם, ולא רק במה שמתרחש בסביבתנו המידית, וזה תודות לתקשורת האינטרנטית.

מאז ועד היום התחוללו שינויים רבים והעולם הפך לקטן ונגיש עוד יותר. באקלים שכזה אנשים הבינו שאין הכרח להישאר במקום אחד כל החיים, אפשר לחיות קצת במדינת המוצא שלי ואם ארצה אוכל לעבור גם למדינות אחרות. המוביליות הזו הביאה להתעוררות שוק השכירות של דירות היוקרה בערים רבות בעולם, וגם בתל אביב שלנו. מאחר ואנשים לא יודעים כמה זמן הם יישארו במקום אחד (בעיר אחת או מדינה אחת) הם כבר לא מתחייבים לטווח ארוך, הם מחפשים פתרונות איכותיים ויוקרתיים אך זמניים וגמישים.

כסף גדול, ראש קטן – רכישת דירת יוקרה זו השקעה גדולה: יש את סכום הרכישה או החזר הלוואה/משכנתא, דמי תחזוקה חודשיים, מיסים, ריהוט מחדש, עיצוב הבית, דמי תפעול של הבניין והפסיליטיז שבו, אבטחה, טיפול בבעיות שוטפות בדירה ועוד. כאשר שוכרים דירת יוקרה הכאב ראש הוא קטן יותר וכך גם ההוצאות.

כאשר שוכרים דירת יוקרה בעלי הנכס הם שצריכים לדאוג לכל הפרטים הקטנים ולהוצאות הקבועות. לנו נותר לשלם את שכר הדירה, את התשלום החד פעמי לסוכן הנדל”ן, ערבון (שמוחזר אלינו בתום תקופת ההשכרה) וסכום קבוע נוסף לתחזוקה ותפעול. נזקים ובעיות בדירה יהיו כאב הראש של בעל הדירה או חברת האחזקות ואפשר להניח שגם לא נשקיע הרבה כסף בעיצוב הדירה ושדרוגה, כי אנחנו רק דיירם זמניים שם.

הון נזיל פנוי – המומחים הכלכליים מצביעים על עוד סיבה שהביאה למגמה זו והיא ההון הפנוי שעומד לרשותנו כאשר אנחנו שוכרים דירה ולא רוכשים אותה. רכישת דירת יוקרה פירושה השקעת כלכלית גדולה בנכס שיהיה בבעלותנו. אך במקביל אנחנו מקטינים את כמות הכסף הנזיל שברשותנו, וזה הופך אותנו למוגבלים יותר פיננסית. ובסך הכול, גם לאנשים העשירים ביותר בעולם יש הון שהוא סופי ומוגבל.

 פרגולות – המותרות שהן הכרח

מאת: Dudish

מאמרים מאת דודי שרון - בניית אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים אורגני. קידום אתרים ובניית אסטרטגיה שיווקית מותאמת אישית בדיוק לפי המידות שלכם. מגשי פירות | הידרופוניקה | קוזו | וופורייזר |