עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

על מה לשים דגש בעת קנייה של דירה להשקעה?

נכס שמשלם עבור עצמו ואפילו מייצר הכנסה הוא דבר מאוד מפתה. נכסים להשקעה הם אחד מהדרכים הפופולריות ביותר ליצירת הכנסה ועושר לטווח הארוך, במיוחד בישראל שבה ערך הדירות רק עולה. אם אתה מוכן לבצע עבודת שטח החוקרת את הנכסים הפוטנציאליים והסביבה שלהם, אתה תוכל לרכוש לעצמך דירה מצוינת להשקעה שתעלה את הערך שלה יותר ויותר עם הזמן. במאמר הבא נסביר על מה לשים דגש בעת רכישה של דירה להשקעה.

  1. תכנון פיננסי נכון – הדבר הראשון שכדאי לשים עליו דגש ברכישת דירה להשקעה, הוא תכנון פיננסי. יש לבחון היטב את דרישות השוק באזור שאתם רוצים לקנות ולהבין כמה כסף אתם יכולים להשקיע מבלי להפסיד. בסופו של דבר אתם מעוניינים שהדירה שתרכשו תהיה דירה מניבה ולכן תכנון פיננסי נכון הוא המפתח העיקרי להשקעה בטוחה.
  2. קהל יעד – מי קהל היעד שיכיר את הדירה שלכם? חשוב מאוד להבין למי אתם פונים. אם אתם הולכים רכוש דירות 3,4,5 חדרים בפרויקטים חדשים כמו של חברת סלעית נדל”ן, הרי שכדאי לכם להציע אותם למשפחות. אם באזור יש מכללה או אוניברסיטה, יכול להיות שתרצו להציע את הדירה שלכם לסטודנטים. יש להגדיר את קהלי היעד כדי לדעת שיהיה לדירה ביקוש.
  3. מיקום הדירה – היכן הדירה ממוקמת? באיזו סביבת מגורים? האם מדובר על סביבה שקטה או רועשת? האם יש באזור מרכז מסחרי קרוב? האם הדירה היא מעל מרכז מסחרי? ככל אלו ישפיעו על ערך הדירה ועל המשכירים ולכן חשוב לבדוק זאת מראש.
  4. תכנון מרחבי של הדירה – איך נראה התכנון של הדירה מבפנים? האם מדובר בתכנון דירה יעיל? האם הייתה מחשבה על סלון, אזור פינת אוכל, חדרים נרחבים, מרפסת? אנשים מחפשים לבחון שתכנון הדירה נוח להם ולכן חשוב מאוד לבחון זאת בעת רכישה.
  5. איכות הדירה – האם חומרי הגלם בדירה הינם איכותיים? האם המטבח איכותי ותקין? האם הדלתות תקינות? האם הצנרת חדשה? האם יש בקומה מעלית אחת או שתי מעליות? כל אלו חשובים מאוד בעת רכישה של דירה להשקעה.

לסיכום, כשאתם מחפשים דירה להשקעה, עליכם לעשות קצת עבודת שטח, על מנת שתרכשו דירה שבאמת תניב לכם ערך גבוה. כשלא עושים את הבדיקות האלו, אפשר לקבל נכס שמניב באופן נמוך ואולי גם לא מחזיר את המשכנתא שלקחתם.