עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ערנות בישראל-שמירה עצמית וסביבתית

המצב בישראל – כמו שאנו יודעים אנחנו לא חיים במקום הכי בטוח שיש וזה המצב, מאז ומתמיד נלחמנו נונסטופ בשביל המדינה היקרה שלנו, מלחמות קשות שגבו מאתנו דם של אחינו ואחיותינו ,של אנשים שרצו להגן על המדינה היקרה הזאת בתקווה שזה לא יהיה לחינם, אנחנו חווים כאב על היקרים שלנו מדי יום ולילה, וכל מה שנשאר לנו זה להגיד תודה ששמרו עלינו ולזכור אותם.

רואים פיגועים שלא נגמרים, ולא רואים סוף לשנאה ולאובדן הנצחי שפוקד אותנו מדי יום ולילה.
אז השאלה שלי היא מה אנו יכולים לעשות בשביל לשמור על עצמנו יותר טוב? להגן על עצמנו יותר? ואולי אף למנוע פיגוע כזה או אחר ביום מן הימים, אני פונה לאזרחים היקרים ולאנשי הביטחון ולכל מי שחי במדינה ואוהב לחיות פה.

הערנות שלנו – דבר שהכרחי במקום בו אנו חיים, דבר שנדרש מאתנו ביום יום לזכור ולא לשכוח, להשאיר בראש דלוק כל הזמן אפילו שלא תמיד רוצים, כי הערנות שלנו יכולה לשנות המון!!..

בואו נתחיל מהדברים הפשוטים :נסיעה ברכב/אוטובוס/מונית, בילוי עם המשפחה/חברים/חברה ואפילו בזמן פעילות גופנית .בחוץ, ועוד המון והמון דברים.

תמיד אנו אומרים לי זה לא יקרה, אני גר בראשון/אשדוד/יבנה/רחובות ועוד ערים ומקומות אחרים.
אז כמו שאנו יודעים שום דבר לא צפוי והכל יכול לקרות במציאות של ימינו, לכן חשוב תמיד להשאיר בראש את האפשרות שהכל יכול לקרות וכך תוכלו לשמור על עצמכם ועל הסביבה שלכם, תשתדלו להיות יותר ערניים יותר שמים תשומת לב על הפרטים הקטנים, כי מי יודע מה תוכלו למנוע בזכות הפעולה הכי קטנה שלכם.
בואו ניקח כמה דוגמאות :נסיעה ברכבת-מזוודות זה דבר מוכר, אבל מי ישאיר מזוודה לאחר שהוא ירד מהרכבת בצורה זדונית, עולה מישהו לאוטובוס שלא נראה לנו כל כך, למה שלא נגיד לנהג שאנחנו לא מרגישים הכי בטוחים שהוא נמצא פה,אין לנו מה להפסיד עדיף לעשות ולטעות מאשר אחר כך ולהצטער שלא עשינו! אפילו בקניון בשיא של ההמונים שמסתובבים, תמיד אפשר לשים
 לפרטים קטנים ולדברים שאינם נורמטיביים.
הערנות שלנו זה הביטחון שלנו ושל הסביבה! בזכות זה שאנו ערניים יותר, יש לנו את היכולת למנוע ואף להפחית מאפשרות הפיגוע.

 איש בטחון יקר-שמור על עצמך, תהיה ערני אפילו שהעייפות לפעמים משתלטת תזכור שאין לדעת מה יקרה מחר, תאכל משהו מתוק ותשתה משהו קר ותשמור על עצמך.
אזרח יקר -אתה יכול להיות הגיבור שימנע את האסון הבא, בזכות הערנות שלך כלפי עצמך וכלפי הסביבה תוכל למנוע את האסון  הבא אל תהיה שאנן תשמור על עצמך תמיד.

הערנות יכולה להיות מופנית כלפי כל דבר ועניין :פגיעה בנערים בבתי ספר, הטרדות מיניות, חוסר התחשבות אחד בשני, יש בידינו את הכח לשנות ולעזור בכל עת ורגע.!
תעבירו זאת בבתי הספר, בגנים ובכל מקום אפשרי כי בזכות המידע והערנות שלנו נוכל לשמור על האנשים שחשובים לנו, לא הכל  נמנע לצערנו אך באפשרותנו לעשות את המקסימום בשביל לנסות ולשמור על המדינה שלנו .

הנה כמה מקרים שרציתי לשתף : https://www.youtube.com/watch?v=6KwHlUdjkwU  -ערנות לשמה!
https://www.youtube.com/watch?v=1JCvR2cUqmc  -חוסר ערנות שמור מרחק תמיד!
https://www.youtube.com/watch?v=EisZTB4ZQxY -כי זה יכול להיות הילד שלכם מחר
 מקווה שתזכרו זאת ותעבירו זאת לסובבים אתכם! תשתפו במדיה החברית ובכל מקום אפשרי כי ביחד נעשה שינוי!

 

 הערנות שלנו היא ההגנה הכי טובה בשביל לשמור על עצמנו זכרו זאת תמיד! ותשתדלו פחות להתעסק בפלאפונים ועם מוזיקה ויותר לשים לב לפרטים !!! ערנות היא המפתח !