עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

פרוביוטיקה: אל תשמרו בבטן

פרוביוטיקה הם חיידקי שמרים אשר מסייעים בפעילות מערכת העיכול. איזון החיידקי במעיים חשוב מאוד לבריאות כללית ולכן מומלץ לצרוך תוסף פרוביוטיקה. מה חשוב לדעת וכיצד ניתן לבחור מוצר פרוביוטיקה איכותי?

 

פרוביוטיקה הם חיידקים “ידידותיים” אשר מסייעים לשמור על בריאותינו ולחזק את המערכת החיסונית. הם תופסים מושבות בדפנות המעי ובעקבות כך, מונעות התיישבות של חיידקים מזיקים. הורגלנו לחשוב על חיידקים כיצורים מזיקים אך ישנם זנים רבים אשר מסייעים לפעילויות חיוניות שונות בגוף האדם. 

 

פרוביוטיקה מככבת בשלל פרסומות למזון תינוקות ויוגורטים וניתן גם לצרוך אותה בכמויות גדולות בתוספי תזונה. היא מסייעת בבריאות האיזוריים האינטימיים אצל נשים, משפרת את המערכת העיכול ומסייעת לחזק את המערכת החיסונית. רופאים רבים ממליצים על צריכה של פרוביוטיקה בזמן שימוש בתרופות כגון אנטיביוטיקה אשר לא רק הורגת חיידקים מזיקים, אלא גם את חיידקי המעי החיוניים לנו. חוסר בחיידקים ידידותיים, עלול להפר את האיזון העדין במעי לגרום לפריחה של חיידקים מזיקים. 

 

פרוביוטיקה מומלצת

ישנם סוגים רבים של פרוביוטיקה וחשוב לבחור פרוביוטיקה איכותית בכדי להנות ממגוון היתרונות הבריאותיים של הפרוביוטיקה. בגלל התנאים הקשים במעיים, רוב רובם של החיידקים מתים בדרכ, לפני שהם מגיעים ליעדם. טכנולוגיה חדשה בתחום מצפה אותם בחומר מיוחד אשר שומר על החיידקים במצב של תרדמת, ובמגע עם מיצי הקיבה, הם “מתעוררים” ונכנסים לפעולה. 

 

מומלץ לבחור בפרוביוטיקה עם כמות גדולה ככל הניתן של חיידקים ועם מגוון רחב (בדרך כלל של 10 זנים). בנוסף, חשוב לבחור מותגים מוכרים של פרוביוטיקה כגון: אלטמן וד”ר גרין ולא במוצרים לא מוכרים הנמכרים רק ברשת.