עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קשר רב דורי

קשר רב דורי – גשר בין דורי המחזק את מערכת הקשרים בין ילדים ובני נוער לבין האוכלוסייה המבוגרת, באמצעות הסביבה הטכנולוגית.

בשנים האחרונות מושם דגש רב על הנושא של קשר רב דורי ועל התרומה של קשר זה, הן עבור ילדים והן עבור האוכלוסייה המבוגרת. כחלק מכך, משרד החינוך יצא עם תכנית ייעודיות אשר מטרתה לקרב בין ילדי בית הספר לבין אזרחים ותיקים. לאחרונה,  שודרה בערוץ “כאן אחת עשרה” תכנית, אשר עסקה בנושא של קשר רב דורי, ע”י מעקב אחרי גן ילדים אשר הוקם בבית דיון מוגן וכלל עשרה ילדים בני ארבע ועשרה קשישים. הסדרה בדקה ואף הגיעה למסקנות חיוביות לגבי התרומה של נוכחות הילדים וחברתם לקשישים, אשר הראו שיפור הן הבחינה הפיזית הן מהבחינה המנטלית והן מהבחינה הקוגניטיבית.

התכנית של משרד החינוך, גם משרד החינוך יצא בתכנית ייעודית המפגישה תלמידים עם אזרחים וותיקים, במסגרת תכנית קשר רב דורי, התלמידים מלמדים את האזרחים הוותיקים, מיומנויות שונות במחשב ובשלב השני של התכנית, מתקיים דיאלוג ועבודה משותפת בין התלמידים לאזרחים הוותיקים, כאשר המטרה היא לתעד סיפורי מורשת.

מטרות תכנית קשר רב דורי היא ליצור שיח בין התלמידים לאזרחים הוותיקים, לחבר את התלמידים לאוכלוסיה המבוגרת: סיפורי מורשת המסופרים על ידי האזרחים הוותיקים, לתת לאזרחים הוותיקים כלים לעבודה עם מחשב ולחזק ערכים שונים אצל התלמידים כמו: הקשבה, סובלנות ותרומה לזולת.

התוצאות החיוביות כאמור, אלו הם רק חלק מהמיזמים אשר יצאו בשנים האחרונות על מנת לחזק את הנושא של קשר רב דורי. כל המיזמים אשר יוצאים אל הפועל במטרה לחזק קשר רב דורי, מגיעים למסקנה אחת משותפת, שקשר רב דורי, יכול לתרום הן לדור הצעיר והן לאוכלוסייה המבוגרת. לכן, לא מין הנמנע שבשנים הקרובות נראה עוד ועוד פרויקטים סביב הנושא של קשר רב דורי.

ניתן לומר שיש הרבה יתרונות לתכנית:

לתלמידים – התכנית מאפשרת לנוער להפוך למורים ומנחים צעירים בטכנולוגיה, לפתח כישורי הנחייה, מנהיגות. היא מסייעת בגיבוש זהות אישית תוך חיזוק ערכי ההתנדבות, התרומה וקבלת השונה – כל אלה יסייעו לבני הנוער, במציאת תפקידם ומקומם בקהילה בה הם חיים.

למבוגרים – ניתנת ההזדמנות לגלות את חידושי הטכנולוגיה, ואת היישומים המעשיים. מיומנויות שיאפשרו להם תפקוד מיטבי בחברה המודרנית. כמו כן התכנית מאפשרת להם לתרום מניסיונם ולהעביר הלאה את מורשת הדורות.

תגיות: