עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תהליך לקיחת משכנתא- איך עושים זאת נכון?

לקיחת משכנתא לרכישת נכס היא תהליך מורכב וחשוב לבצע אותו בצורה נכונה על מנת להבטיח שתהליך ההלוואה יתבצע בצורה שלא תפגע בכספים האישיים שלכם ושיהיה לכם אפשרות להחזיר את ההלוואה בזמן ובצורה הנכונה. הנה כמה צעדים שיכולים לעזור לכם לבצע את התהליך בצורה נכונה:

  1. עזרת מומחים – אם אף פעם לא לקחתם משכנתא עבור רכישת נכס, יכול להיות שכדאי לכם להיעזר במומחים בתחום. יש כיום יועצי משכנתאות שיכולים לסייע לכם בלקיחת משכנתא בתמהיל מעולה שיקל עליכם את התשלומים שלה לאורך השנים.

 

  1. חקר והשוואת בנקים – חשוב להשוות בין הבנקים השונים ולראות מהם התנאים המוצעים. בעת רכישה של נכס בפרויקטים חדשים כמו שמציעה סלעית יזמות נדל”ן, אנו נרצה לקבל את תנאי הריבית הטובים ביותר ולהגיע לתשלומים נוחים עד כמה שאפשר. ההשוואה בין הבנקים תסייע לכם במשא ומתן ויכול להיות שתוכלו לקבל תנאים מצוינים.

 

  1. הכנת מסמכים – יש לכם להכין את כל המסמכים הדרושים כמו תעודת זהות, תעודת בית המשפט, תעודת חריגה ממצב פיקדון, רישיון נהיגה, מספר חשבון בנק ומסמכי הכנסה וחשבונות. לכל בנק יש את הדרישות שלו. בדרך כלל מדובר בדרישות דיי דומות, אך כדאי להיות מוכנים מראש כשאתם מגיעים לפגישה.

 

  1. שלב בדיקת נכס – לאחר שהלכתם לראות מגוון נכסים להשקעה או מגורים ויש לכם אישור עקרוני למשכנתא, כעת יש לוודא שאין על הנכס הערות אזהרה או חובות. זה היתרון שיש בנכס חדש, הוא מגיע ללא הבעיות האלו. בכל מקרה, זהו שלב שבו כדאי לערב עורך דין למקרקעין לצורך כתיבת חוזה מכירה.

 

  1. יום חתימת החוזה – יום חתימת החוזה הוא היום שבו כספי המשכנתא כבר אצלכם בחשבון וכעת עליכם לשלם לצד שממנו אתם רוכשים את הדירה את העלות על פי הפעימות שנקבעו. את מעבר הכסף בין הצדדים, יבצע עורך הדין.

 

  1. קבלת מפתח – לאחר שכל הצדדים קיבלו את מה שהיו צריכים לקבל מבחינת הכספים, כעת על הצד המוכר להעביר לקונים את המפתחות. זה הזמן שהעסקה למעשה הסתיימה.

 

כל השלבים האלו מתרחשים בכל קניה שלל דירה, כאשר בקניית נכס חדש, הכל נעשה באופן יותר מסודר מול חברת הנדל”ן שממנה רכשתם את הנכס.