עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות של אימונים אישיים?

כנראה שאם היה כפתור שהייתם יכולים ללחוץ עליו ולראות מיד תוצאות, הייתם עושים זאת בלי להסס. עם זאת, על מנת לקצור את הפירות, אתם נדרשים להתאמן, להתמיד ולהיצמד להוראות הניתנות ממאמן הכושר האישי שלכם. המון מתאמנים רוצים לדעת תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות, והגיע הזמן אחת ולתמיד לנסות להבין מהי התשובה:

ראשית, בחרו במאמן מנוסה

אפשר לדמות את המאמן למתכון ואתכם לחומר הגלם: שידוך של שניכם יחד, יוביל למנה מנצחת. מדוע המאמן הוא המתכון? משום שהוא צריך להביא את תכנית האימונים היעילה, הטובה והמוכחת ביותר. ישנה חשיבות לעבודה עם מאמן כושר מנוסה, ולכן כדאי לעבוד עם מאמן שכזה גם אם זה אומר לשלם קצת יותר. מאמן כושר אישי בראשון לציון בעל ניסיון של שנים דורש ב-20% יותר? שלמו אותם באהבה. מאמן מנוסה יודע איך להוביל אתכם, לחזק אתכם ולשמר את המוטיבציה שלכם.

ההתמדה שלכם

תוצאות יגיעו מהר יותר בעת שתתמידו. מה שקורה המון פעמים הוא שמתחילים את תכנית האימונים בהתרגשות גדולה, אך מהר מאד זונחים אותה ומפחיתים את האימונים. הנוסחה במקרה הה פשוטה למדי: ככל שישנה יותר התמדה והתמסרות לתכנית, כך ניתן לראות מהר יותר תוצאות. מובן כי התוצאות מוגדרות באופן שונה בין המתאמנים: ישנם אלו שעבורם תוצאה היא ירידה במשקל, בעוד מתאמנים אחרים רוצים לראות חיטוב. נסו כמה שפחות לדחות ולבטל אימונים, והכירו בחשיבותו של כל אימון לטובת התקדמותכם!

תחנה ראשונה: שלושה חודשים

על מנת לבדוק את קצב ההתקדמות שלכם, צריך מראש להגדיר תקופת זמן שבה אתם דבקים באורח חיים בריא: אימונים לצד תפריט מאוזן. לרוב, מאמני הכושר לוקחים כתקופת ניסיון פרק זמן של שלושה חודשים. מדובר על פרק זמן לא מבוטל, שאחריו אתם כבר אמורים לראות תוצאות: ירידה במשקל ובהיקפים, עליית מסת השריר, חיטוב וכיוצא בזה. כעבור שלושה חודשים, מתקבלת ההחלטה גם האם לשנות את תכנית האימונים, זאת על מנת להפוך אותה מאתגרת יותר ותואמת לכושר הנוכחי שלכם.

אין תוצאות? בדקו מה לא עובד

לעתים, גם כעבור פרק זמן של 3 חודשים, לא רואים כלל תוצאות. אין סיבה אחת מדוע התוצאות לא מופיעות, ולכן חשוב לבדוק מהו הגורם:

  • תדירות נמוכה של אימונים
  • תפריט דיאטה שלא מתאים לכם
  • מאמן לא מספיק מנוסה
  • אימונים שלא תואמים את המטרות שלכם ועוד…