עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תמ”א 38 תל אביב – האם יש יתרונות בכך?

לדיירים רבים הגרים בבניינים ישנים, מציעים פרויקטים של תמ”א 38. השמועות על פרויקטים אלו הן רבות ולא כולם בקיאים בנושא, לכן באנו לעשות סדר בתחום הזה ולעזור לכם להבין מה זה אומר ואיך זה מתרחש בתל אביב. במאמר הבא נדבר על כל היתרונות שקיימים בפרויקט תמ”א 38.

תמ”א 38 – מה זה אומר?

תמ”א 38 זו למעשה תכנית מתאר ארצית שמספרה הוא 38. יש המון תכניות מתאר הקיימות בכל עירייה ועירייה ולפי תכניות המתאר פועלים להקמת בניינים, בתי מגורים, אזורי מסחר ואפילו גינות ציבוריות. במקרה של העיר תל אביב, קיימת בעיית צפיפות גבוהה מאוד. כמעט שלא קיימים שטחים לבנייה חדשה ולכן תכנית המתאר מאפשר פרויקטים של תמ”א 38 2 בתל אביב.

מה זה תמ”א 38 2?

תמ”א 38 2 הוא סעיף בתכנית המתאר שאומר כי בניינים ישנים שקמו לפני שנת 1975, אינם בנויים כראוי ולא עומדים בתקנים של רעידות אדמה קשות. בשל כך, יש להרוס את הבניין הישן ולבנות במקומו בניין חדש שכן עומד בתקן ויש לו ממ”ד כמו שצריך ובנייה חזקה ומודרנית

מה היתרונות של תמ”א 38 בתל אביב?

הנה מספר יתרונות בולטים שכדאי להכיר

  1. קבלת מבנה חזק ומודרני – תמ”א 38 2 מאפשר לדיירים לקבל בניין חזק, עמיד וחדש שנבנה בבנייה מודרנית והוא עשוי להיות איכותי ויציב לעוד הרבה שנים אחר כך. סכנה של התמוטטות בבניין חדש שכזה היא אפסית במהלך השנים הבאות.
  2. תוספת אחוזי בנייה – תמ”א 38 2 מאפשר לדיירים הישנים לקבל יותר אחוזי בנייה. דירות שלא היה להן ממ”ד, כעת יקבלו תוספת חדר ממ”ד שיגדיל את ביתם באופן משמעותי.
  3. ערך הדירה עולה – בתמ”א 38 2 ערך הדירה עולה מהסיבה שאתם מקבלים דירה חדשה לגמרי. מי שירצה למכור, יעשה זאת ברווח.
  4. שיפור תנאי המגורים – תנאי המגורים הופכים משופרים יותר. הדיירים מקבלים לובי חדש, מעליות, פינות ישיבה בחוץ, תשתיות הרבה יותר טובות ובית מודרני.

 

מה החסרונות?

אחד החסרונות הכי גדולים, זו העובדה כי על הדייר למצוא לעצמו בזמן הבנייה בית חדש שבו יגור בארבע השנים הבאות בזמן שבונים את דירתו החדשה. כמו כן, קיים גם סיכון של הפסד הדירה במידה והיזם פשט רגל. כמובן שלפני פרויקט כזה, הכל מעוגן על ידי עורך דין ועושים הכל כדי למנוע מצבים כאלו, אך יש להתכונן מראש להכל.