עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

3 הקריטריונים החשובים אצל עורך דין נדל”ן

תחום המקרקעין נחשב לאחד מן הענפים המשפטיים המורכבים ביותר, והוא כולל מגוון רחב של סעיפים, תקנות ודינים. מספיק שפרט ולו הקטן ביותר, יחמוק מעינינו כדי שלפתע נגלה כי עלינו לשלם מס בשיעור גבוה, דבר שיעיב על כל כדאיות העסקה.

מסיבות אלו ודומות לה, חשוב תמיד לגבות את עסקת המקרקעין בליווי צמוד של עורך דין נדל”ן אשר יספק את תמונת המצב המלאה. להלן מספר קריטריונים חשובים שיסייעו לכם בבחירת עורך הדין שילווה אתכם לכל אורך העסקה.

בחירת עורך דין מקרקעין

1. יכולות משא ומתן

בין שאתם ניצבים בצד המוכר דירה, ובין שאתם בצד הרוכש, הבטיחו תמיד את האינטרסים שלכם בעזרת איש מקצוע המצוי בטקטיקות משא ומתן וגישור. חשוב לזכור כי אלו מטרותיכם שצריכות להישמר וכאן אין מדובר בסכומים מבוטלים. עסקאות נדל”ן “מדברות” במספרים של מאות אלפי ומיליוני שקלים.

משרדים רבים המתמחים בנדל”ן מציעים גם שירותי גישור מקצועיים, מאפיין שחשוב למצוא בעורך הדין שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

2. המלצות פה לאוזן

על פניו נשמע כמו קריטריון משונה שהרי אנחנו רוצים לחפש אחר פרמטרים מקצועיים ולא מה שאחרים אומרים. עם זאת, ענף המקרקעין ידוע כמוקד לאכזבה מטעם לקוחות רבים המרגישים מרומים על-ידי עורכי דינם.

על כן, אם יש לכם מכרים וחברים שכבר התנסו בעסקאות מקרקעין, בקשו את רשמיהם והמלצותיהם על שירות. ניתן אף לבדוק אודות המשרד במה שנקרא “כרטיס עסקי בגוגל”. רשמו את שם המשרד שקיבלתם עליו המלצה, ובדקו האם יש ביקורות חיות של גולשים.

3. מומחיות לוקלית

בכל מה שנוגע לעסקאות מקרקעין, ההיכרות עם השטח היא נושא חשוב מאין כמוהו. הקפידו תמיד לבחור במשרד עורכי דין למקרקעין אשר ממוקם ומתמצה באזור שבו אתם רוצים לבצע את העסקה.

מעבר לפרטים המשפטיים היבשים, עורך דין המצוי באזור מביא עמו ערך מוסף יקר ערך היכול להתבטא בהיטלי ההשבחה באזור ובמשא ומתן הסופי לגיבוש חוזה מכר בין הצדדים.

מאמר זה נכתב על-ידי משרד עורכי דין שירן גוילי-דהן, עורכי דין מקרקעין בראשון לציון