עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

5 המלצות ביגוד ומיגון לגולשי סקי וסנובורד מתחילים

  1. התאימו את בגדי הסקי למזג האוויר: אם אתם מתכננים את חופשת הסקי לשיא החורף באחד מהאתרים הגבוהים באלפים הצרפתים, השוויצרים או האוסטרים תצטרכו להביא איתכם מעיל חוסם רוח ברמה גבוהה, סבדר עם בידוד פלומת אווז או בידוד תרמי איכותי, כמובן ביגוד תרמי תחתון. אם אתם מתכננים חופשה בתחילת עונת הסקי או לקראת סופה, ובמיוחד אם אתר הסקי שלכם נמוך עם פחות סופות שלג ויותר גשם, תצטרכו להביא מעיל רוח עם אטימות גבוהה למים וביגוד דרייפיט תחתון. 
  2. תמשו בביגוד חורף שכבר יש לכם בבית וחסכו כסף: אני יכול רק להניח שכמו כל הישראלים אתם טיילתם בדרום אמריקה או בהודו, וקניתם ציוד לטיול. גם אם לא, אז בטח קניתם ציוד חורף לטיולים באירופה או בארץ ישראל היפה שלנו. אם זה המצב אז דעו שאתם יכולים להשתמש בבגדי טיולים לחורף כדי להשלים פריטים מועילים לבגדי הסקי והסנובורד שלכם. כל ביגוד דרייפיט יכול לשמש לסקי וסנובורד כביגוד תחתון נוח ולעיתים גם מעיל נורת׳ פייס טוב יכול לשרת גולשים מתחילים כמעיל סנובורד מספק. 
  3. קנו ציוד בזול באינטרנט או בחנות יד שנייה ולא ציוד ביוקר בחנות: כשתהיו גולשים בינוניים או מתקדמים עדיף שתרכשו לעצמכם ציוד איכותי. הדרכים הכי טובות לרכוש ציוד סקי טוב בלי להוציא הרבה כסף זה לקנות את הציוד הכי חשוב באינטרנט או בחנות יד שנייה. הציוד לסקי וסנובורד שלא כדאי לכם להשכיר או להגיע לחופשה בלעדיו זה: מעיל ומכנסיים, נעלי סקי, נעלי סנובורד, סוגרים לסנובורד (ביינדיגס) וכמובן הסנובורד עצמו. תוכלו למצוא המלצות ברורות לציוד סקי וסנובורד לפני הקנייה באתר סנומאפיה. את רוב הציוד שלי רכשתי שם בהנחה של עשרות אחוזים.  
  4. התלבשו בשכבות כדי להתכסות כשקר ולהתפשט כשחם: הקפידו לשים את ציוד שהבאתם איתכם לחופשה בכמה שכבות. שכבה של בגדי דרייפיט או בגדים תרמיים תחתונים, מעל זה שכבה של חולצה תרמית עבה, סבדר או ווסט עם בידוד פלומת אווז ועל זה מעיל אטום למים או מעיל סקי מבודד כשמזג האוויר קר ויבש. כשגלשו והגוף יתימם תוכלו להוריד את השכבות לפי הצורך וכשתרד השמש, תחל רוח או השמים ייתכסו עננים תוכלו להוסיף חזרה את השכבות כדי לשמור על חום גופכם.
  5. הביאו כפפות ספייר ושקיות חימום: גולשים מתחילים נופלים הרבה על הידיים. הכפפות מתמלאות שלג ונרטבות לעיתים כבר בתחילת היום, כך שהידיים מתקררות מוקדם ונהיה קשה לגלוש, במיוחד לגולשי סקי המחזיקים מקלות. עם כי גם לגולשי סנובורד זה לא חוויה נעימה להיות שעות ארוכות עם ידיים קפואות. על כן, זה רעיון מצוין להביא זוג כפפות נוסף שניתן ייה להחליף את הזוג שנרטב. תרגיל נוסף שניתן לעשות כדי להתגבר על הקור בידיים זה שימוש בשקיות חימום קטנות. מוצר זה אפשר למצוא בהרבה מחנויות הנוחות הקטנות באתרי הסקי הותיקים.