עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אני עובר לדירה זמנית – כדאי לבצע בדק בית?

נדרשים למעבר לדירה זמנית מכל סיבה שהיא ומתלבטים האם לבצע ביקורת בדק בית בשטח הדירה הזמנית? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מקצועי שיספק לכם מענה לשאלה המופיעה בכותרת: האם כדאי לבצע בדק בית לדירה זמנית?

מספר מילים על ביקורת בדק בית

ביקורת בדק בית היא למעשה בדיקה של נכסי נדל”ן שונים לצורך איתור ליקויי בנייה כאלו ואחרים העלולים להימצא בהם. שירותי בדיקת דירה ובתים מיושמים על ידי חברת בדק בית מקצועית ומנוסה המתמחה בנושא, כאשר היקף הבדיקה נקבע בהתאם לסוג הנכס וגילו ומטרת הבדיקה (מכירה, רכישה, קבלת נכס מקבלן וכו). ברוב המקרים, ביקורת בדק בית נועדה לצרכי איתור ליקויים המופיעים בנכס, כאשר בין היתר נבדקות תשתיות האינסטלציה והצנרת, תשתיות החשמל, תשתיות הריצוף ומערכות נוספות בשטח הדירה בהתאם לסוג והיקף הבדיקה הנדרשת.

ביקורת בדק בית – מתי היא חשובה ואף הכרחית?

ביקורת בדק בית מיושמת בעיקר על ידי רוכשי דירות מגורים חדשות מקבלן, וזאת לנוכח העובדה שמבקרים ובהם מתגלים ליקויי בנייה, האחריות על התיקון היא על אחריות הקבלן בהתאם לחוק מכר דירות המונהג בישראל. יחד עם זאת, העלייה המתמדת במחירי דירות יד שנייה במהלך השנים האחרונות, הובילה לכך שיותר ויותר רוכשי דירות יד שנייה, אינם מהססים לשכור את שירותיה של חברת בדק בית לצורך ביצוע ביקורות ליקויי בנייה ובדק בית בדירות יד שנייה גם במקרים בהם מדובר בדירות מגורים ישנות. חשוב לציין, שבמקרים בהם מתגלים ליקויי בנייה משמעותיים בדירות מגורים יד שנייה המוצעות למכירה, ניתן להוזיל באופן משמעותי את מחיר הנכס, וזאת לנוכח העובדה שלצורך תיקון הליקויים השונים יהיה צורך בהליך שיפוץ כללי ויסודי.

ומה בנוגע לדירת מגורים זמנית אותה אני שוכר לתקופה כזו או אחרת של זמן מוגבל?

במקרים בהם אתם שוכרים דירה לתקופה כזו או אחרת של זמן, חשוב לבדוק היטב את הסכם (חוזה) השכירות הנערך ביניכם לבין בעל הנכס, וזאת על מנת לבחון את הסעיפים השונים המתייחסים לאיתור ליקויים בנכס במהלך תקופת השכירות. בלא מעט מקרים, שוכרי הנכס עלולים למצוא את עצמם נדרשים לתשלום בגין נזקים אשר התגלו במהלך תקופת השכירות וזאת גם במידה והם אינם אחראיים ישירים להיגרמות הנזק. לפיכך, ולאור העלות הנמוכה (יחסית) הנדרשת לצרכי ביצוע ביקורת בדק בית בדירות שכירות, אנו ממליצים לכם לשקול לחיוב את ביצוע הביקורת גם במקרים בהם אתם נדרשים למגורים זמניים באמצעות חוזי שכירות. חשוב לציין, שישנם לא מעט ליקויי בנייה חמורים המהווים סכנה ממשית לבריאות הדיירים, ולכן, מומלץ שלא לקנות ו/או לשכור דירות ישנות עם ליקויי בנייה, בדיקת נזילות חמורה וכו..

במידה וגם רוכשים דירות לצרכי מגורים זמניים, חשוב ומומלץ לבצע ביקורת בדק בית בהיקף הבדיקות הנדרשות במסגרת ביקורת לרכישת דירות יד שנייה ו/או דירות חדשות מקבלן.