עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

האם הנהלת חשבונות באינטרנט זה דבר פשוט וכדאי?

כל בעל עסק יודע היטב כמה מתיש לטפל בעניין של החשבוניות בעסק, ועד כמה כל טעות חישובית תוכל להוציא אותו מדעתו ואפילו לסבך אותו עם הרשויות, ולכן כמה טוב שיש תוכנות אשר מאפשרות הנהלת חשבונות באינטרנט וניהול עסק אונליין.

עד לפני כמה שנים בעלי עסקים היו מחזיקים ברשותם פנקס חשבוניות ידני שהיה מיועד להוציא לכל לקוח חשבונית בצורה ידנית, ופשוט לשלוח ללקוח את החשבונית או להגיש לו אותה פרונטלי.

כיום, אין צורך כלל להתעסק עם הנושא, כיוון שאת כל ההתנהלות של החשבוניות ואפילו את הנהלת החשבוניות ניתן לבצע באופן עצמאי לחלוטין על ידי תוכנה להנהלת חשבונות והפקת חשבוניות הכוללת שדות מיוחדים אותם ניתן למלא ולבצע מגוון רב של משימות הקשורות לניהול וארגון של העסק.

איך הנהלת חשבונות באינטרנט בעצם עובדת?

לשמחתנו הרבה תוכנות אלה הולכות ומתקדמות ולא מותירות לנו ברירה אחרת, אלא לבצע בהן שימוש ליהנות מכל מה שהן מציעות עבורנו. התוכנות הללו הן ידידותיות למשתמש וחוקיות מבחינת רשויות המס, ולכן ניתן פשוט להזין נתונים שונים במקומות ייעודיים, כמו – הוצאות, הזמנות עבודה וחשבוניות עבור לקוחות. המידע מתווסף במערכת ונשמר באופן אוטומטי, מה שמאפשר מעקב אחרי הדוחות ואפילו העברת הדוחות לרואה החשבון בכל סוף חודש באופן פשוט ביותר.

כמו כן, ישנן תוכנות להנהלת חשבוניות המאפשרות צילום של חשבוניות המעידות על רכישת מוצרים הקשורים לעסק, וכך לעלות את הצילומים ורואה החשבון יוכל להדפיס בקלות או להוסיף אותן לדוח החודשי או הדו חודשי לצורך זיכוי מס וזיכוי וקיזוז המעמ.

למי תוכנות ניהול עסק מתאימות?

תוכנות לניהול עסק המשלבות גם הנהלת חשבונות וניהול עסק באינטרנט, מתאימות עבור כל עסק, בין אם מדובר על עסק קטן של אדם בודד, פרילנסרים, בעלי חנויות, חברות בינוניות ואפילו חברות ענק וארגונים הזקוקים לסדר בכל הקשור להתנהלות הפיננסית.

אם כך, תוכנות אלו מתאימות לכל עסק באשר הוא ויכולות להבטיח כי כל מה שקשור למידע על העסק או כל הקשור לתחום הפיננסי, יהיה מסודר, מגובה ונגיש עבורם לצפייה והדפסה בכל רגע נתון, מה שיאפשר לעסקים מסוגים שונים להתנהל בצורה נכונה יותר.

כל בעל עסק חייב בהנהלת חשבונות על פי חוק. תוכנה להנהלת חשבונות והפקת חשבוניות, כמוה ישנן רבות ומגוונות, ניתן לרכוש בסכומים פעוטים של כמה מאות שקלים. אם בעל העסק מעדיף לבצע הנהלת חשבונות וניהול עסק עצמי (בנושא זה ניתן לקרוא אודות עוסק פטור), עד מהרה הוא יגלה כי החיסרון בשיטה זו נעוץ בעובדה שאין לו עם מי להתייעץ ולקבל הכוונה נאותה.

דבר זה עלול להוביל לביצוע טעויות שיכולות להסב נזקים לא מעטים. כמו כן השיטה לא מתאימה לכאלה המעסיקים עובדים, וזאת בשל הצורך להכין משכורות – עובדה שדורשת מיומנות מיוחדת. היתרון העיקרי והבולט ביותר הטמון בהנהלת חשבונות וניהול עסק עצמאי הוא שאין עלויות הנהלת חשבונות וניהול עסק שוטף.

תוכנות הנהלת חשבונות באינטרנט משנות את עולם הנהלת החשבונות בישראל. הן פותחות בפני בעלי עסקים צוהר אל עולם חדש, שבו הם מנהלים את העסק שלהם בעצמם בתשלום מינימלי, ובכל זאת מקבלים ליווי צמוד ומקצועי מצוות רואי חשבון, מנהלי חשבונות ויועצי מס.