עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

העיסוי הסיני

טווינא ירושלים – העיסוי הסיני (tui na)

א טווינא היא שיטת טיפול עתיקת יומין אשר שימשה את הסינים אלפי שנים. כיום מתקבלת השיטה באזורים שונים ברחבי העולם, ורבים רואים בה שיטת טיפול מועילה ובטוחה עבור בעיות ומצבים שונים. ויש המגדירים את השיטה במילים: “אמנות הריפוי העתיקה של אצבעות וכוח”, אכן, העיסוי הסיני הוא כלי נהדר שיכול להועיל לאנשים בכל שלב בחיים.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול מתבצע באמצעות עיסוי אורתופדי. המטפל משתמש בגופו במטרה להפעיל לחץ על אזור מסוים בגוף המטופל. הוא משלב בין היד, המרפק, הרגל והברך על מנת להפעיל את עוצמת הלחץ הנדרשת. השיטה חותרת להביא את הגוף לאיזון, וזאת באמצעות טכניקות עיסוי קצביות ויצירת זרימה הרמונית של צ’י. היות שכך נחשבת השיטה כמשלימה את מכלול הכלים של הרפואה הסינית. הלחץ שמופעל על המרידיאנים, על קבוצות שרירים ועוד, מסיר את החסימות הקיימות בגוף ויוצרים אפקט מעולה לצד האנרגיה החיובית שקיימת בגופנו.

טכניקות של טיפול בטווינא

הטיפול משלב מספר כלים. הוא מורכב מטכניקות ידניות, מדיקור סיני, טכניקות מניפולציה נוספות וכן אקופונקטורה. לעיתים ימליץ המטפל על שימוש בצמחי מרפא סיניים שנועדו לשפר את תהליכי הריפוי. העיסוי הסיני כולל טכניקות שמזכירות במידת מה את העיסוי המערבי, וזה אומר שמעסים בתנועות לישה, רטט, הקשה, שפשוף, חיכוך, משיכה, הקשה, רעד וגלגול כף היד על האזור הרצוי בגוף. בעיסוי טווינה הידיים של המטפל מעסות את השרירים ואת הגידים, והלחיצות על נקודות הדיקור הסיני משפיעות בצורה ישירה על זרימת הצ’י בנקודות הדיקור. וזה משפר את תהליך הריפוי היות וכך מוסרות החסימות והאנרגיה נעה דרך המרידיאנים וחודרת גם אל תוך השרירים.

כיצד מתבצע הטיפול?

כאשר מטופל מגיע לטיפול יותאם הטיפול לצרכים שלו. הטיפול ינוע על משך זמן של בין חצי שעה לשעה. במהלך הטיפול ילבש המטופל בגדים קלים ונוחים. הטיפול יכלול עיסוי רקמות רכות, לחיצות על נקודות דיקור לצד שילוב משחות וצמחים סיניים. כמו כן יבוצע חימום המקומות הכאבים.

לאילו מקרים ובעיות יועיל הטיפול?

  • טיפול טווינא מביא שיפור משמעותי למטופל, הוא מרגיע וגם מחזק את האנרגיה.
  • הטיפול מתמקד בבעיה ספציפית – סיבת הפניה של המטופל. והוא עשוי לפתור כאב כרוני שקשור למערכת השלד, השרירים או המפרקים.
  • הטיפול מוכיח את עצמו כיעיל מאוד למקרים של דלקת פרקים, כאבים, סיאטיקה ועוויתות בשרירים.
  • הטיפול מועיל מאוד ומפחית כאבים באזור הצוואר ,כאבי ברכיים,  הכתפיים, הגב, הירכיים, הזרועות, הרגליים. וכן מועיל במקרים של הפרעות במפרקים שונים כגון בקרסול.
  • הטיפול מביא תועלת רבה להפרעות שינה, עצירות, כאבי ראש והפרעות נוספות שקשורות למערכת העיכול, לנשימה ופריון.

tui na מתמקדת בשמירה על איזון מלא שכולל את בריאות הגוף לצד בריאות הנפש. באמצאות השיטה ניתן להציע טיפולים יעילים ולשכך כאבים, וזאת בלי להכניס אל תוך גופנו תרופות וטיפולים כימיים.

האם גם לכם תוכל השיטה העתיקה להועיל?

סובלים מכאבים? בעיות במערכת העיכול? בעיות פוריות? מחפשים פתרון יעיל שיעזור לכם להשיב את האיזון בין הגוף והנפש שלכם? העיסוי הסיני עשוי להיות הפתרון המוצלח ביותר עבורכם. צרו קשר כדי לבדוק את ההתאמה ולמצוא את הפתרון האמתי לבעיה אתה אתם מתמודדים!

כאן כדי לסייע לכם: 0547763772 שי דוידס