עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

זיווד לרכב מסחרי גדול

זיווד לרכב מסחרי גדול

אם אתם מעוניינים לזווד רכב מסחרי גדול כדאי שתדעו מה ההגדרה המקובלת לרכב זה. רכב מסחרי גדול נחשב רכב שכולל תא נהג ותא מטען שמופרדים ביניהם באמצעות מחיצה. ברכב זה לרוב אין שורת מושבים לנוסעים מאחורה והוא כולל שני מרכיבים : מרכיב הגובה שמסומן באות H (Height) ומרכיב האורך שמסומן באות L (Length).

למעשה, יכולים להיות צירופים שונים של גובה ואורך, כי כל אחד מהמרכיבים הללו מתחלק ל-3 כלומר ל- H3, H2, H1ול- L3,L2 ,L1. אפיון רכב מסחרי גדול הוא לכן צירוף של שני המרכיבים הללו, למשל רכב שקיבל את ההגדרה  L2H2 (פיאט דוקאטו  לדוגמה) הוא רכב בעל אורך בינוני וגובה בינוני. 


איזה רכבים מסחריים גדולים יש בארץ?

אולי תופתעו לדעת, אבל מלבד הפיאט דוקאטו ששימשה כדוגמה בפסקה הקודמת יש בארץ רכבים מסחריים גדולים נוספים, למשל רנו מאסטר, שברולט סוואנה, פג’ו בוקסר, מרצדס ספרינטר, פולקסוואגן קראפטר, יונדאי H350 ועוד.

עם זאת, למרות הגודל של תא המטען ברכבים אלו יש לשמור על הסדר בהם מסיבה אחת – להבטיח יעילות בעבודה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות זיווד לרכב  שמאפשר גם ליהנות מיתרונות נוספים, למשל נוחות בעבודה, ניצול מקסימלי של שטח הרכב, התאמה אישית לדרישות העבודה שלכם ועוד.

כמו כן, זיווד יעיל של רכב מסחרי גדול מאפשר להתגבר על מגבלות טכניות של הרכב, למשל בתי גלגל, גובה הרכב, קורות לאורך ולרוחב הרכב ועוד, כך שאתם נהנים מכל העולמות בפעולה אחת בלבד.


איך עושים את זה בהצלחה?

אמנם ברכב מסחרי גדול אפשרויות הזיווד הן כמעט בלתי מוגבלות הודות לגודלו, אבל יש לבחור בקפידה בדיוק מה מתאים לכם מבין האפשרויות השונות, למשל מדפים מודולריים שניתנים לחלוקה, מגירות טלסקופיות באורכים וברחבים שונים, מדפי ארקליות מקובעים ועוד.

ובטח תשמחו לדעת שהמגירות והמדפים קלים לשליפה אבל מצד שני ננעלים אוטומטית, כך שאתם מבטיחים את בטיחותכם ובטיחות הציוד תוך כדי שמירה על הסדר והארגון. ממש שתי ציפורים במכה אחת אבל זה לא הסוף.

למערכות זיווד לרכב מסחרי גדול יש יתרונות נוספים, למשל משקל קל, חוזק רב, רמת גימור גבוהה שמבטיחה אסתטיקה וטאץ’ עיצובי (בעיקר מערכות הזיווד של שמרון טכנולוגיות) ובעיקר בטחון מסיבה אחת – מערכות אלו עברו בהצלחה מבחני ריסוק והן בטוחות לשימוש.

 

סולמות וחבלים זה לא רק משחק ילדים

בנוסף, רכב מסחרי גדול ניתן לזווד גם באופן חיצוני, למשל באמצעות סולמות, גגונים, אביזרי תאורה ועוד. גם כאן הבחירה קשה כי מדובר במגוון רב, למשל יש גגונים מאלומיניום, גגונים מדגם עריסה ועוד – הכל תלוי בכם ובמשקל הציוד שעל הגגונים לשאת.

ובטח תשמחו לדעת שהגגונים מתאימים לאביזרי העיגון שיש ברכב ואינם מצריכים קידוח ברכב. בנוסף, הודות לעובדה שהגגונים מותקנים באמצעות מומנט סגירה והידוק הם נחשבים לבטוחים ואינם מזיקים לרכב, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שלא יהיה שום סימן על הרכב.

לסיכום
זיווד רכב מסחרי גדול מאפשר ליהנות מאפשרויות כמעט בלתי מוגבלות, אך יש לעשות זאת בחוכמה כדי להתאים לדרישות ולצרכים הספציפיים שלכם. כמו כן, יש להתחשב בפרמטרים שונים כמו משקל הרכב, מרכז הכובד שלו, השפעה אפשרית על צריכת הדלק ועוד. לכן, ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם המומחים לזיווד רכבים גדולים לפני כל פעולה.