עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חימום תת רצפתי – אווירה נעימה בכל הבית

חימום תת רצפתי 

החורף הישראלי הוא מתעתע, הוא לא קר כל העונה באותה מידה אבל במקומות רבים ברחבי הארץ בחורף אמנם הגשמים מתעכבים, אך הטמפרטורות מגיעות בקלות אל מתחת לאפס, במצבים אלה אנחנו ממהרים ומדליקים מזגנים, קונים תנורי חימום, לחדרים וחללים שצריכים תוספת חימום, ובעיקר נשארים יותר בבית ופחות מבלים בחוץ. 

גם הילדים מעדיפים את הבית החמים על פני הרחוב הקר בעונת החורף, וכשהבית מלא ילדים והם משחקים ומתרוצצים יחפים כל אחר הצהריים, אנחנו מחממים את כל רחבי הבית ומשלמים בלית ברירה חשבון חשמל כפול המגיע בסוף החודש.

כמובן שכדאי שבחורף הבית על כל חלליו, יהיה נעים חמים ומזמין למשחקים, לשהייה ארוכה ולבילוי כייפי אך חשוב לדעת כי היום ישנם פתרונות חימום חדשניים, כגון חימום רצפתי, חסכני ויעיל בדיוק כמו מזגנים ותנורי חשמל, היתרון הברור של חימום תת רצפתי  הוא חיסכון בכסף רב אותו אנו מוציאים עבור מחיר החשמל היקר .

חימום תת רצפתי- ככה מחממים בתים באירופה

באירופה הקרה ,בה רוב ימי השנה הבתים זקוקים לחימום, מקובל מזה שנים להשתמש בחימום תת רצפתי, נוח וחסכוני המחמם את כל הבית בכל שעות היום והלילה.

החימום התת רצפתי הוא חימום שפועל מתחת לרצפת הבית, החימום מתבצע על ידי צינורות מים חים המותקנים תחת הרצפה ופרושים על פני שטחו של כל הבית. בצינורות מזרימים מים חמים אותם מחממים על ידי משאבות חום, או תנורי הסקה, המים החמים בצינורות מחממים את רצפת הבית וכשהחום עולה מהרצפה כל חללי הבית מתחממים והבית הופך לנעים חמים ומזמין.

איך עובדת מערכת חימום תת רצפתי ?

מחוץ לבית מותקן מאגר מים אותו מחממים בעזרת גז או סולר, המים החמים מוזרמים לצינורות הפרושים תחת רצפת הבית, הצינורות מחממים את הרצפה, החום שתכונתו היא לעלות למעלה, עולה מהרצפה ומחמם את האוויר בחדרים. כך מתחמם הבית כולו ונשאר חם כל היום וגם הרצפה נעימה וחמה למגע ,למשחק ואפשר ללכת יחפים בבית גם בעונת החורף. סוג חימום זה נקרא חימום תת רצפתי מים, מחיר החימום הוא יתרונו הגדול, הוא חסכוני במיוחד מאחר וכל שנדרש הוא לחמם מים על ידי שימוש בגז או בסולר.

על מנת להתקין מערכת חימום תת רצפתי נדרשת עבודה מקצועית של תכנון ופריסה נכונה של הצנרת באופן שווה מתחת לרצפת הבית, נדרשת עבודת הכנה של חלוקת הבית לחללים, לאזורים ומעגלים נפרדים, על מנת שנית יהיה גם לחמם כל חדר בנפרד לפי הצורך ולסגור חימם בחדרים שאינם בשימוש.