עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חמישה דברים שמחפשי עבודה צריכים לדעת כדי למצוא עבודה ובכלל

מאת צוות ג’וב נינג’ה (סיוי. פול)©

לשחרר את ה-fomo

Fomo בגדול, הוא הפחד להחמיץ. מדברים עליו בהקשר של דור ה Y. נדמה כי יש כל כך הרבה הזדמנויות בחוץ, כל כך הרבה אופציות בטינדר, כל כך הרבה מקומות עבודה פוטנציאליים, במקרה של חיפוש עבודה, כל כך הרבה הזדמנויות, שפוחדים להתחייב לאחת, חוששים להתחיל עם מקום עבודה, כי אולי יש משהו יותר טוב מעבר לפינה.

אז זהו, לשחרר, להירגע, להתמסר לקריירה מסוימת, להתחיל מקום עבודה שנראה לכם ולהפסיק לקפוץ ממקום למקום. הקנגרו, יו נואו , הוא לא החיה הכי חכמה בטבע.

לא להתעצל

חיפוש עבודה זה עבודה. מי שמתפלא איך הוא לא מצא עבודה כי הוא הרי שלח קורות חיים ל 2 – 3 מקומות – שלא יתפלא. אצלנו בסי וי. פול מעסיקים יכולים לקבל גם 400 קורות חיים רלוונטיים למשרה מסוימת, המעסיק הוא לא אבא ואמא שלנו והסיכוי שהוא יבחר דווקא בקורות החיים שלנו מתוך ההיצע הרב מראש לא גדול.

בקיצור, לא להתעצל. העבודה לא תיפול עלינו משמים. אם רוצים למצוא עבודה צריך להגיש מועמדות לכמה שיותר משרות.

לדעת שיש זיופים

רוב אתרי הדרושים מתפרנסים מכניסות של מחפשי העבודה. בחלק מהאתרים מזייפים לפעמים מודעות דרושים שתפקידן למשוך את מחפשי העבודה לאתר ותו לא. כך שאם כבר הגשתם מועמדות, יכול להיות שזו בכלל מודעה מזויפת או מודעה שכבר מזמן לא רלוונטית והרי לכם עוד סיבה להגיש מועמדות לכמה שיותר משרות.

לא להתבייש ולשתף.

מחפשים עבודה? שתפו את הקרובים לכם. סביר להניח שאחת מהם בדיוק מכיר מישהו שמכיר מישהו שמחפש עובדים או שיכול להמליץ לכם על אתר מעולה (סי וי.פול כבר אמרנו? 🙂 ).

כך גם החברים בפייסבוק יכולים לעזור ולהמליץ על משרות פנויות או להשתמש בקשרים רלוונטיים שתמיד יכולים לעזור.

לא לקחת אישית.

בחיפוש עבודה אנחנו בעצם מציעים את עצמנו. כשאומרים לנו לא, הרבה פעמים אנחנו נעלבים ולוקחים את זה אישית. וזאת העצה האחרונה לנו בינתיים – לא לקחת אישית. אנחנו יודעים שהרבה אנשים לא רגילים לא לשמוע לא, אבל צריך לקחת בחשבון כשמעסיק מקבל 100 קורות חיים , הוא לא מספיק לבחון אתכם לעומק ויכול להיות שלמרות שאתם ממש מתאימים למשרה, לדעתכם לפחות, לדעתו אתם לא. אז מה? לא להיעלב, לא לקחת קשה, להמשיך הלאה לראיון הבא. להרים את הראש, לשדר ביטחון ולהמשיך קדימה. העבודה הבאה שלכם מחכה לכם. תגיעו אליה.

.
  • נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
  • כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.
  • הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקי, סי וי פול ג’וב נינג’ה. החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.
מחפשים עובדים? מוזמנים לקרוא עשרה טיפים למחפשי עובדים
מחפשים עבודה? מוזמנים לקרוא את המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל?

מאת: דניאל ביטון

מנהלת שיווק ופיתוח עסקי, סי וי פול ג'וב נינג'ה - עובדים בשבילך. |