עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

טיפים לעיצוב מטבח קטן

עיצוב חללים קטנים הוא תמיד אתגר, אך על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעיצוב מטבח קטן. יש לבחור ברז למטבח, משטח עבודה, ארונות אחסון, שילובי צבעיםאך כאשר מעצבים מטבח קטן צריך לתכנן היטב את פרטי העיצוב ולחשוב על התנועה והעבודה במטבח. המטרה היא להשיג עיצוב נאה אשר במקביל מאפשר גם נוחות במסגרת המרחב המצומצם של המטבח. אז להלן כמה טיפים לעיצוב מטבח קטן.

  1. התאמה לצורךאין דרך אחת ויחידה לעיצוב מטבח קטן, זהו דבר מאוד אישי התלוי בצרכים של המשפחה. למשל אחד האלמנטים הוא כיור עם ברז מטבח, אך במידה ומדובר במשפחה השומרת על כשרות, כיור אחד לא מספיק. דוגמה נוספת, ישנן משפחות בהן אוהבים מאוד לבשל, באחרות פחות; מי שאוהב מאוד לבשל בדרך כלל בקיא מאוד בצרכים של המטבח ואוהב מטבח מאובזר היטב.
  2. לנצל היטב את המרחבהמטבח מלא בארונות לצורך אחסון הפריטים השונים שיש לנו. אך כאשר המטבח קטן אנו מוגבלים מבחינת שטח האחסון ויש לחשוב ביצירתיות. מה דעתכם לנצל גם את התקרה? ניתן להתקין מבנה תלוי מהתקרה על מנת לתלות עליו את הסירים והמחבתות. זה נראה נחמד בסוגי עיצוב מסוימים וזה מאפשר לחסוך מקום. מומלץ לעשות זאת בשטח העבודה המרכזי, בקרבת כיריים, כיור וברז מטבח.
  3. מטבח פתוחבמידה והחלל קטן מאוד ואתם לא רוצים מטבח קטן וחנוק, ניתן לבטל את ההפרדה בין המטבח לפינת האוכל והסלון. זה יוסיף לתחושת המרחב. השתמשו בעיצוב על מנת לתחום את שטח המטבח אל לא באמצעות קירות. למשל ניתן ליצור הפרדה באמצעות ריצוף שונה.
  4. ברז מטבחכאשר אנשים מחפשים ברז מטבח הם מסתכלים על תמונות באינטרנט או מבקרים באולמות תצוגה ומתרשמים מהעיצובים השונים בעיקר מהבחינה האסתטית. ישנם ברזים שונים, בעלי שתי ידיות או ידית אחת, צורות צוואר שונות ומבנה שונה. חישבו על פעולות היום יום במטבח כאשר אתם בוחרים ברז מטבח. חשוב שהוא ייתן לכם מרחב פעולה. למשל נסו לדמיין כיצד מתפקד הברז כאשר הכיור מלא כלים ואין הרבה מקום.