עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

יום גיבוש לעובדים לשיפור הביצועים והפרודוקטיביות בעסק

יום גיבוש לעובדים הוא אחת הדרכים הטובות והקלות ביותר להגדלת הפרודוקטיביות של העסק. יום שכזה גם נותן לעובדים הזדמנות להכיר זה את זה ברמה עמוקה יותר, ולא פחות חשוב מזה- זה כיף גדול! 

אף אחד לא רוצה לעבוד במקום שהוא לא מרגיש חיבור אליו, וזו הסיבה שפעילות מסוג יום גיבוש לעובדים כל כך תורמת לעסקים, בכל הצורות והגדלים. להלן דרכים בהן יום גיבוש לעובדים יכול לשפר את הפרודוקטיביות והביצועים בעסק שלכם.

 

מהו יום גיבוש לעובדים?

 

יום גיבוש לעובדים אינו דומה לטיולי צוות או לפגישות צוות. זהו למעשה מגוון רחב של פעילויות המיועדות לפתיחת קווי תקשורת בין העובדים, ולבניית אמון בין חברי הצוות. יום גיבוש לעובדים היא פעילות הנערכת בדרך כלל על ידי מומחה לגיבוש צוותים או חברה המתמחה בארגון ימי גיבוש לעובדים, אך ישנם גם מקומות עבודה בהם ההנהלה דואגת לארגן פעילויות מגבשות בכוחות עצמה.

 

יום גיבוש לעובדים אינו מיועד רק לחברות גדולות עם מספר עובדים גדול. הוא מצוין עבור חברות בכל הגדלים, כי כל חברה, בכל גודל, יכולה להרוויח מבניית ערוצי תקשורת ועבודת צוות. ובנוסף, מחקרים מראים כי עסקים עם עובדים מרוצים ומעורבים זוכים להכנסה שנתית הגדולה פי שניים בהשוואה לחברות עם עובדים פחות מעורבים.

 

יום גיבוש לפתיחת ערוצי תקשורת

 

אחת הדרכים בהן יום גיבוש לעובדים יוצר רמות גבוהות יותר של פרודוקטיביות היא פתיחת ערוצי התקשורת. בהרבה עסקים וארגונים העובדים עובדים אחד עם השני על בסיס יומיומי, אך הם לא מתקשרים כמו שצריך. תקשורת היא המפתח להצלחה של כל עסק. על פי פורבס, תקשורת היא אחת המיומנויות החשובות ביותר של ימינו, ובעידן המודרני בו אנו חיים עסקים צריכים להפוך אותה לעדיפות.

בעבודה משותפת כצוות, בפעילות שאינה קשורה למקום העבודה, התקשורת מתבצעת יותר בחופשיות. כשאתם מתכננים יום גיבוש לעובדים, עודדו את חברי הצוות לדבר זה עם זה בגלוי. צרו מרחב בטוח לדבר על בעיות במקום העבודה מבלי לדאוג להשלכות. ככל שקווי התקשורת פתוחים יותר, כך מקום העבודה שלכם יהיה חיובי יותר!

 

עידוד היצירתיות

 

יום גיבוש לעובדים הוא דרך נהדרת לחיזוק ועידוד היצירתיות. כשעובדים על אותם פרויקטים כל יום באותה צורה, קל ליפול לשגרה להישחק. עליכם, כבעלי העסק או הארגון, למצוא דרכים לפתרון בעיות באופן יצירתי על ידי דחיפת הצוות מאזור הנוחות שלו, כך שיוכל לראות דברים באור אחר. לשם כך, עליכם לעודד את העובדים שלכם להיות יצירתיים ככל האפשר. ישנם מנהיגים עסקיים שחושבים שיצירתיות חשובה פחות מהפרודוקטיביות, אך יצירתיות היא חיונית להצלחה עסקית בכל סוגי התעשיות, ולא רק בשיווק או עיצוב, לכן היא צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם.

 

טיפים ליום גיבוש מוצלח

 

אם רוצים שיום הגיבוש לעובדים יהיה מוצלח, יש לתכנן אותו היטב מראש. בחרו יום שאינו חיוני לפרויקטים או שאינו קרוב למועד סיום. בדקו שהתאריך לא נופל על חג או מועד. החליטו על הפעילויות הטובות ביותר עבור הצוות שלכם. אם יש לכם ספק, שוחחו עם הצוות שלכם ובדקו אילו פעילויות גיבוש עשויות לעניין אותם. בחנו מהן נקודות החולשה שלכם כקבוצה ועל מה תרצו לשים דגש במהלך הפעילות.

 

לסיכום, יום גיבוש לעובדים הוא צעד חיוני להצלחתו של כל עסק. לא משנה כמה גדול הצוות או באיזה ענף אתם נמצאים, יום גיבוש הוא חיוני ליצירת סביבה פרודוקטיבית ושמחה לעובדים. כאשר עובדים מרגישים שההנהלה שלהם דואגת גם להם ולסביבת העבודה שלהם, הם מוכנים לעשות את המאמץ הטוב ביותר שלהם, מדי יום!