עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כל המידע המקיף על שתלים דנטליים

כשהעצם מחלימה, נוצרת עצם חדשה ורקמות העצם סביב השתל מתמלאות בהדרגה. חלק מרקמת העצם עדיין עשויה להיות גלויה לאחר הניתוח, אבל זה לא משפיע על איכות השתל. 

מכיוון שההליך דורש ניתוחים קלים הן על עצמות הלסת העליונה והן על עצמות הלסת התחתונה, רוב עצם הלסת העליונה נותרה חסרת תחושה וכאב או נוקשות מסוימים חווים לאחר הניתוח. במהלך ההליכים הקשורים לשתל, שבבי העצם מעצם הלסת מוסרים. עצם חדשה נבנית לאחר מכן סביב השתל כצורך כדי לגרום לשיניים החדשות להרגיש טבעיות. 

למרות שתלים דנטליים הם הליך בטוח ופשוט יחסית, שתלים דנטליים נושאים את אותם סיכונים כמו כל הליך כירורגי אחר. סיבוכים נפוצים כוללים שיניים רופפות או עקורות, פצעים דנטליים וזיהום. מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על כך שתלים דנטליים עלולים לשאת סיכון למחלת רקמת חיבור, מצב אוטואימוני שיכול להשפיע על מגוון מערכות גוף. מחקרים מראים כי 1-2 אחוזים של מקבלי שתל דנטלי עלולים לפתח מחלת רקמת חיבור, אם כי עדיין לא ברור למה זה קורה. בעוד מחלות רקמת חיבור חמורות הן נדירות, הם יכולים להיות מאתגרים לנהל ולדרוש טיפול רפואי לטווח ארוך. 

אז, מה כרוך שתל ?

חשוב להבין שהיתרון של השתלת שיניים ביום אחד תהליך מהיר ופשוט וניתן לחסוך כסף רב בעלויות , עוד מידע על  שתל דנטלי מכשיר רפואי המושתל בעצם הלסת שלך. לאחר ההשתלה, עמודי המתכת התומכים מושחלים לתוך עצם הלסת שלך על ידי רופא השיניים, והשתלים מספקים פונקציות תמיכה ושיניים עבור השיניים הקבועות החדשות שלך. לאחר ההשתלה, העמדות נשארות בעצם הלסת כל עוד העצם מחלימה סביבם. לאחר ההחלמה, ייתכן שתזדקקו לשתלים נוספים ככל שהשיניים החדשות שלך יגדלו. 

 

השתלים הדנטליים שאתה צריך עשויים מפלדת אל-חלד, טיטניום או שתלים דנטליים נקיים. שתלי טיטניום ונירודה יכולים לגרום לשיניים להחשיך, כך שאנשי מקצוע בתחום השיניים עשויים להמליץ על שתלים נקיים. שתלים ברורים עמידים יותר מעמיתיהם השקופים. 

רוב החולים עוברים שלושה שלבים של ניתוח השתלת שיניים: 

שלב ראשון – זהו ניתוח מיקום השתלה הדנטלית. המנתח יכיל את עמודי הטיטניום או הנירוטית, הנקראים רכיבים, בתוך עצם עצם הלסת שלך. יש למקם את הרכיבים כראוי בתוך עצם הלסת כדי לשמור על השתל נתמך כראוי. ברגע שהשתלים נמצאים במקומם, המנתח מסיר שבבי עצם וחוטים עם סיכות נירוסטה כדי לעגן את ההודעות בעצם הלסת שלך. 

שלב שני – זה מליטה שתל. המנתח משתמש בדדיו מיוחד שמקשר את טיטניום או שתל נירוסטה לעצם עצם הלסת שלך. שתלי טיטניום מסוימים דורשים חומצה מיוחדת כדי להיות מוזרק כדי להתחבר לעצם, בעוד שתלי נירוסטה דורשים מלט מיוחד או דבק לאקשר. 

שלב שלישי – המנתח מכין את עצם הלסת כדי לאפשר לשיניים קבועות לגדול. כדי לעשות זאת, המנתח יוצר דש סביב השתל וכמה רקמת עצם סביבו עם כלי כירורגי הנקרא מקדחה. לאחר מכן המנתח מושך את שתל הטיטניום מהכנף וממקם את רכיב המתכת בתוך העצם. ברגע שהכנף החלימה והשיניים החדשות שלך גדלו, המנתח מסיר את השתל ואת רקמת העצם. 

מה יקרה אם אני 

עישון הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר שיכולים לגרום נזק משותף שתלים דנטליים עשויים להיות בעיה רצינית. אם אתה מעשן, המנתח שלך עשוי להמליץ לך לקחת הפסקה מעישון לפני שתלים דנטליים מותקנים. 

 

מהם  הסיכונים?  

שתלים דנטליים הם בדרך כלל בטוחים ויעילים מאוד. אבל סיבוכים עדיין יכולים להתרחש.

רוציל לקבל עו מידע על תחום השיניים איכותי החיים תוכלו לקרוא עוד מידע באתר הבא  https://livesport.org.il/