עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מראה מראה שעל הקיר, מה הכי יפה בעיר? החשיבות העיצובית של המראות בסלון, בחדר המשפחה ובאמבטיה

בכל בית ישנה מראה, או לפחות כמה מראות. זוהי יכולה להיות מראה עומדת בחדר השינה, מראה עגולה באמבטיה או כל מראה אחרת. מראות הן דבר שימושי מאודאנו נעזרים במראות בשביל לדעת איך אנו נראים; כאשר מתאפרים, מסדרים את השער, מתגלחים או כל פעולה הדורשת לראות את עצמכם בזמן שאתם מבצעים אותה. אמנם המראה היא חפץ שימושי אך איננו יכולים להתעלם מנוכחותה ומשמעותה העיצובית. במקרים רבים, כמו במראה עומדת, מראה היא ריהוט לכל דבר. וגם אם זו רק מראה עגולה התלויה על הקיר, ללא מסגרת, עדיין היא משתלבת בעיצוב הבית. אז בואו נשמע קצת על החשיבות העיצובית של המראות בחיינובסלון, בחדר המשפחה ובאמבטיה.

השלמה לקו העיצובי

מראות מגיעות בסגנונות שונים; קטנות וגדולות; עם או בלי מסגרת; בעלי מסגרת מודגשת או מסגרת עדינה; מראות בעלות מסגרת עץ או מתכת; מראות בסגנון עיצובי זה או אחר. המבחר הרב של המראות מאפשר לנו להשתמש בהן בתור פריט עיצובי המחזק ומדגיש את הקו העיצובי בחדר כאשר יש למראה מאפיינים דומים. אחרים יבחרו בגישה הניגודית, גישה שבה המראה יוצרת קונטרסט לקו העיצובי הכללי של הבית. המראה המשקפת את מה שעומד מולה מאפשרת לנו לקבל משחקים עיצוביים המשנים את פרופורציות החלל, כמו גם את החזרי האור בחדר.

מראה בחדרי הבית השונים

המראה משחקת תפקיד שונה בחדרי הבית השונים, גם מבחינת אופי השימוש וגם מבחינת האמירה העיצובית. למשל בסלון אשר נתפס כמרכז הבית, המקום בו המשפה מבלה וגם מארחת, אין צורך של ממש במראה, לפחות לא מההיבט הפרקטי. מראה בסלון משרתת את העיצוב, למשל בסלון בעיצוב מודרני תיתכן הרגשת קרירות, מראה מתאימה תסייע להעניק תחושה של חמימות ביתית. מראה עגולה השוברת את הקווים הישירים של העיצוב המודרני יכולה לעשות פלאים. בסלון עם עיצוב קלסי ובמידה ומאפשר המקום אולי תעדיפו מראה עומדת עם מסגרת עץ מסוגננת.

משפחות רבות גם מחזיקות חדר משפחה המתאים לבילויים ומשחקים. גם שם המראה עונה על צורך עיצובי יותר מאשר שימושי. בבתים רבים זהו המרתף או הממד, מקום סגור בדרך כלל ולפעמים אפילו קטן. מראה יכולה לעזור בשינוי הפרופורציות, הענקת תחושת חמימות ואפילו אווירה שובבה עם צורה ומסגרת נכונה.

בחדר האמבטיה למראה יש שימוש רב ולפעמים אפילו בוחרים במראה מגדילה. אך תהיה זו טעות להתייחס אליה אך ורק כחפץ שימושי, יש להתאים אותה לקו העיצובי של חדר האמבטיה.