עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

סוגים מומלצים של עצי הסקה

מי שרוצה להתחמם בחורף בצורה הכי יעילה ונעימה שיש, חייב לשקול התקנת קמין בבית. הקמין יהיה ערך מוסף לבית והוא יעצב אותו מחדש, האווירה תהיה פנטסטית והחורף שלכם ייראה וירגיש שונה לחלוטין. כדי להגיע לתוצאות רצויות שכאלה, יש לבחור בעצי הסקה מתאימים. אלו סוגי עצים יתאימו לכך?

חשיבות איכותו של עץ הסקה

אי אפשר לזלזל בחשיבותם של עצי ההסקה. מי שיעשה כך, יגלה שכל ההשקעה שלו בקנייתם ובקמין באופן כללי תרד לטמיון. איכות העצים לא יכולה להיות מוטלת בספק ותמיד חשוב לקנות את סוג העצים אחרי שאתם מבינים את כל המאפיינים שלהם. לכל סוג עץ יש חסרונות ויתרונות כאשר בדרך כלל לעצים שעשירים ביתרונות יש חיסרון אחד והוא המחיר. יש מגוון רחב של עצי הסקה שנמכרים בארץ, חלקם מיובאים מחו”ל וחלקם תוצרת הארץ. עץ הסקה חייב להיות יבש כדי שיבער היטב, כאשר גם משך הבעירה שלו משמעותי לאיכות החימום. זה הזמן להבין אלו סוגים יש ומה ההבדלים ביניהם.

אלו עצי הסקה כדאי לרכוש?

  • הסוגים הפופולריים ביותר כיום בתחום הם עצי הפקאן, עץ האקליפטוס ועצי הדר. הסיבה לכך היא כמות האנרגיה שיש בהם, כאשר ככל שהעץ יהיה קל יותר כך הוא יתכלה מהר יותר. מכך אפשר להבין כי משקל העץ משמעותי ומשפיע גם לגבי המחיר שלו, אך יש לזכור שיש עוד נתון שנכנס לתמונה והוא אחוז הלחות.
  • עץ אקליפטוס נפוץ מאוד להסקה בעיקר בגלל המשקל הכבד שלו ומשך הבעירה הממושך. כמו כן, גם עצים קלים בעלי משך בעירה קצר יותר יכולים להיות פופולריים מאוד. דוגמה טובה לכך הוא עץ אורן מצוי שהינו זול בשל השכיחות שלו ביערות הארץ. עץ זית פופולרי גם הוא למרות המחיר הגבוה שלו, כיוון שהוא כבד מאוד ובעל משך בעירה ממושך, מה שהופך את הקנייה למשתלמת.

כיצד שומרים על עצים להסקה?

קניית עצים להסקה ברמת איכות גבוהה היא רק ההתחלה. אחרי שתרכשו סוגי עצים להסקה לחימום הבית תצטרכו לשמור עליהם באופן מיטבי כי אחסון גרוע יכול לפגוע מאוד באיכותם. כמובן שיש לקנות עצים להסקה רק אחרי בדיקת הלחות והאיכות שלהם באופן פרטני. זאת לאחר שאתם מכירים את הספק וסומכים עליו בעיניים עצומות. עם זאת, אחסון במקום לח יוריד מאיכותם ומאיכות הבעירה שלהם. יש לשמור עליהם באריזה המתאימה ובמחסן מתאים, ואם יש עצים לחים אז כדאי לשמור אותם לחורף הבא ולהשתמש בעצים יבשים יותר.

שומרים שיהיה חם בבית

בחירת עצים לקמין צריכה להיות מושכלת, כי אם לא כך היא עלולה לעלות לכם בחורף פחות נעים ממה שחשבתם. למזלכם אנו בחם בבית תמיד כאן לשירותכם עם העצים הטובים ביותר ובזמינות מלאה. זה הזמן להצטייד בעצים להסקה לקראת החורף, זה הזמן לפנות אלינו ולקבל את העצים הכי טובים עד לבית.

המאמר נכתב באדיבות חם בבית – עצים להסקה http://www.hambabait.co.il/