עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

שימוש בוילונות לעיצוב משרדים

עבור חלקים גדולים מהאוכלוסייה כיום, המשרד הוא המקום בו הם נמצאים מרבית שעות היום, אפילו יותר מהזמן שהם שוהים בבית. כיוון שהמשרד מהווה חלק כל כך חשוב בחיי היום יום שלנו, חשוב לדאוג שיהיה זה חלל נעים ואסתטי, מקום אשר משרה אווירה נעימה ומאפשר למי שנמצא ועובד בו להרגיש בנוח.

בנוסף, חשוב לזכור שמבחינה עסקית, המשרד הוא הפנים של העסק, כרטיס הביקור שלו. בעלי עסקים המעוניינים להקנות לבית העסק שלהם מראה מקצועי או לשדר מסרים מסוימים למבקרים בו, חייבים להשקיע בעיצוב פנים נכון וחכם.

אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר לעיצוב משרדים היא שימוש בוילונות, המשמשים הן כאלמנט פרקטי להצללה והן כאלמנט עיצובי.

וילונות חיצוניים ווילונות פנימיים

בעולם עיצוב הפנים של משרדים, השימוש בוילונות נחלק לשני סוגים מרכזיים: וילונות חיצוניים, הממוקמים על החלונות החיצוניים של המשרד ומשמשים בעיקר להצללה, ווילונות פנימיים, אשר מטרתם היא ליצור חציצה בתוך החלל הפנימי של המשרד לצורך שמירה על פרטיות, או כפתרון לחלוקה אסתטית של חלל המשרד. השיקולים לבחירת וילונות חיצוניים או פנימיים הם שונים, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית:

וילונות חיצוניים אמורים בראש ובראשונה להגן מפני חדירת קרני שמש למשרד ולמנוע סינוור או חימום יתר. עם זאת, אין הכוונה שהם יהיו אטומים לגמרי, אלא שיאפשרו גם כניסה של אור טבעי פנימה. לשם כך נדרשים וילונות המאפשרים שליטה כלשהי בכמות האור שנכנס.

ישנם כמה סוגים של וילונות שמתאימים למטרה זו: וילונות ונציאניים (מעץ, מתכת או פלסטיק), וילונות גלילה או וילונות חשמליים.

התריס הונציאני הוא הנפוץ ביותר כיום בתחום עיצוב פנים משרדים, וזאת בשל אפשרויות ההצללה המרובות שלו. יחד עם זאת, לוילון זה דימוי קר ומשעמם, העלול ליצור אווירה לא מתאימה למשרד. כדאי לדעת שכיום ניתן להשיג וילונות ונציאניים העשויים מחומרים חמים יותר כמו עץ או במבוק, ליצירת אווירה חמה וביתית יותר, או בצבעים והדפסים שונים ליצירת אווירה קלילה ופופית יותר במשרד.

וילונות פנימיים משמשים בעיקר ליצירת מחיצות פנימיות במשרדים, או ליצירת פרטיות בחדרים פנימיים הנדרשים לכך (למשל – חדר ישיבות), במיוחד אם מדובר במשרדים הבנויים בשיטת ה- Open Space.

סוגי הוילונות המתאימים לעיצוב הפנימי של המשרד הם וילונות ונציאניים, וילון רומי, וילון קפלים או וילונות ורטיקליים.

התאמת הוילונות לסגנון העיצוב של המשרד

כאשר מעצבים את המשרד ומגיעים לשלב בחירת הוילונות, חשוב לשים לב שהוילונות מתאימים לעיצוב הכולל של החלל, ויתאימו בין השאר גם לריהוט, לתאורה, לשטיחים, לצבעי הקירות וכדומה, כך שכל רכיבי עיצוב הפנים ידברו באותה שפה עיצובית.

דבר נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הוא שהוילונות יותאמו לטון ולמסרים שהמשרד אמור לשדר. כך למשל, אם מדובר במשרד עורי דין מכובד, חשוב לבחור בוילונות תואמים שישדרו רצינות ויוקרה. בעיצוב של משרדי הייטק למשל אפשר לבחור בוילונות בסגנון צעיר וצבעוני יותר, שישדרו אווירה קלילה, פתוחה ויצירתית.

כאשר עוסקים בתחום כמו עיצוב פנים משרדים חשוב לפנות לאנשי מקצוע מיומנים – אדריכלים או מעצבי פנים המתמחים בעיצוב חללים משרדיים, אשר יוכלו לספק לכם את מגוון פתרונות העיצוב וההצללה המתאימים ביותר לצרכים ולסגנון שלכם.