עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך ניתן לרכוש טבעת אירוסין מעוצבת במחיר משתלם?

כולנו יודעים שטבעות אירוסין עולות כסף רב בשל שילוב היהלום או היהלומים בתוך הטבעת. אך האם ניתן לרכוש טבעת כזו מעוצבת במחיר יחסית נמוך? הנה  הפרמטרים שיעזרו לכם להוזיל את עלות הטבעת.

אחוזי הזהב בטבעת

אחד הדברים שקובעים את מחיר הטבעת הוא הזהב שיש על החלקים שעוטפים את היהלום ועל חישוק הטבעת. זה אמנם לא הכסף הגדול, אך בהחלט ניתן להוזיל אותו ולחסוך. חשוב לציין שהוזלת הזהב לא מורידה ביופי של הטבעת.

למעשה, זהב נמדד בקראט המסמל את אחוזי הזהב המעורבבים יחד עם מתכת אחרת. השילוב בין השניים נקרא סגסוגת. כיום ניתן לרכוש טבעות 10, 12,14,18 קראט שהן למעשה סגסוגת. 24 קראט הוא זהב טהור ולא משולב עם מתכת אחרת כלל.

השילוב עם מתכות אחרות הופכות את הזהב להרבה יותר יציב, שכן מדובר במתכת מאוד רכה. כשרוצים ליצור טבעת אירוסין מעוצבת, יש לזה משמעות על היכולת של העיצוב להישמר מפני שריטות לדוגמא. טבעת זהב טהור 24 קראט תמיד תעלה הרבה יותר מטבעת עם 14 קראט ומכיוון שהירידה באחוזי הזהב אינה גורעת מהיופי של הטבעת, אין בעיה לקחת אחוזי קראט קטנים ולהוזיל את המחיר.

יהלום קטן יותר

היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע וגם היקר ביותר, בשל נדירותו והקושי להוציא אותו מבטן האדמה. רוב היהלומים שמוציאים מבטן האדמה הם יהלומים קטנים ולא גדולים. יהלומים גדולים נדירים יותר ולכן גם עולים הרבה יותר. אם אתם מחפשים טבעת בעלות שפויה, רכשו טבעת עם יהלום קטן ולא יהלום גדול.

שילוב יהלומים קטנים במקום

אם אתם מעוניינים ברכישת יהלום קטן כדי להוזיל את המחיר, ואתם לא רוצים לגרוע מהמראה היוקרתי של הטבעת, תוכלו לרכוש טבעת אירוסין מעוצבת בסגנון היילו. מדובר ביהלום מרכזי יחסית קטן אשר אותו סובבים יהלומים קטנים שהעלות שלהם הרבה יותר זולה, אך הם מקנים ליהלום המרכזי מראה נוצץ יותר וגדול יותר ממה שהוא באמת. זו דרך מצוינת להוזיל עלויות ולשמור על עיצוב יוקרתי של מיליון דולר.

צורת חיתוך יהלום פופולארית

עוד דבר שיעזור לכם להוזיל עלויות הוא לרכוש יהלום בחיתוך פשוט כמו עיגול או פרינסס לדוגמא. אלו חיתוכים קלים יחסית לחיתוכים אחרים ולכן העלות שלהם נמוכה יותר. חיתוכים אחרים בדרך כלל מתבצעים על יהלומים יותר גדולים, דבר שמיד מקפיץ את המחיר של הטבעת.