עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

האם לפצעים בפה יש קשר לבעיות עיכול?

מכירים את זה שיוצא לכם פצע על הלשון או בתוך חלל הפה ואתם לא מבינים מתי הוא הספיק לגדול ולמה הוא כל כך כואב? אז חשוב לדעת שיש המון סוגים של פצעים שמתפתחים בפה כתוצאה ממגוון בעיות עיכול. למה זה קורה? ואילו מחלות גורמות לפצעים כאלו? על כך נדון במאמר הבא.

מהו פצע בפה?

פצעים בפה נקראים גם אפטות. מדובר בפצע קטן עם ראש לבן שגדל על הלשון או באזור החניכיים וגורם לכאבים בלתי נסבלים באזור. בדרך כלל זהו פצע שיפסיק לכאוב לאחר יומיים בערך, אך כשהתופעה חוזרת, זהו סבל מתמשך שלא נגמר. אנשים רבים לא מבינים ממה הפצעים האלו מגיעים וחשוב לדעת שלפעמים זה פשוט בעיית עיכול שיש לטפל בה.

ממה נגרמות האפטות?

אפטות עשויות להיגרם מהמון תהליכים שמתרחשים בתוך מערכת העיכול. כשמדברים על מערכת העיכול למעשה מדברים על תחילת המערכת מרגע הלעיסה של המזון ועד הרגע שחלקים ממנו הופכים להיות פסולת ויוצאים החוצה. בכל שלב בתהליך עשויים להיות ליקויים שאותם תראו באופן ברור כפצעי אפטות כואבות. לפעמים זה יכול להיות משהו כל כך פשוט כמו לעיסה לא נכונה או לעיסה של מאכלים חומציים שצרבו את אזור הלשון וגרמו לפצע.

איך מטפלים בפצעים בפה?

לטפל בפצע כאשר הוא קיים זה דיי פשוט. שוטפים את הפה בשטיפות טיפוליות וממתינים שהוא יעבור. אך אם אתם מעוניינים לטפל באפטות לצמיתות, עליכם לגלות מה הסיבה להיווצרותם ואת זה עושים במקומות שמאפשרים לכם אבחון מקיף וטיפול טבעי באפטות. הטיפול הטבעי אינו מכוון לתסמינים של האפטות והכאבים שהם מביאים איתם, אלא לטיפול בבעיה מהשורש, מחלות ובעיות בדרכי העיכול שגרמו להיווצרות של האפטות.

אילו טיפולים טבעיים קיימים כיום?

הטיפולים הטבעיים מציעים אבחונים מתקדמים לזיהוי הבעיה ושילוב עם דיקור וצמחי מרפא מגוונים. אבחונים אלו שמים דגש על מציאת שורש הבעיה, כלומר בעיית העיכול שממנה סובל אותו אדם וטיפול טבעי מותאם. ברגע שמטפלים בבעיית העיכול, באורח פלא גם האפטות מפסיקות להופיע.

לסיכום, אפטות בפה מתרחשות מהמון גורמים, חלק מהגורמים קשורים בבעיות עיכול מסוימות המביאות להיווצרות של האפטות. פתרון הבעיות מהשורש, יפסיק את ההיווצרות שלהם בשגרה.

תגיות: