עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הזוגיות עולה על שרטון? אל תמהרו לפרק את החבילה

האם ידעתם ששיעור הגירושים במדינת ישראל היום מתקרב במהירות מסחררת לחמישים אחוזים מקרב כל הזוגות הנשואים? כן, כמעט אחד מתוך כל שני זוגות נשואים יסיים את דרכו על מדרגות הרבנות. ד”ר ירון זיו, פסיכולוג קליני ומטפל מוסמך, אליו מגיעים מדי שנה עשרות זוגות עם קשיים שונים, מספר כי במקרים רבים הזוגות שמגיעים אליו, מגיעים עם פערים שבהחלט ניתנים לגישור וכי אפשר לחזור לאחור ולתקן בעיות שנוצרו במהלך השנים. 

ירון זיו מדגיש כי גם המקרים שנראים קשים במיוחד, ניתנים לגישור וזאת במידה שבני הזוג מגיעים במוכנות הנפשית לעשות תהליך, לפגוש אחד את השנייה באמצע הדרך וגם להתפשר במידת הצורך. באמצעות טיפול זוגי בשיטות שונות, אפשר להתמודד עם הנושאים שיוצרים קצר בתקשורת בין בני הזוג בגובה העיניים ובתנאי מעבדה, מה שמאפשר לאנשים לא אחת להוריד את האגו ופתוח ערוץ תקשורת חדש ונקי עם בני הזוג. 

עוד מוסיף ד”ר ירון זיו כי ישנם מקרים רבים, בהם זוגות מגיעים עם בעיות בזוגיות לכאורה, ולאחר כמה מפגשים מתברר כי אחד מבני הזוג סוחב משקעים אישיים כבדים, שהם הגורמים העיקריים למשבר הזוגי. במקרים האלה חשוב מאד לתת ביטוי לכל הלך רוח של כל אחד מבני הזוג. בני זוג שאוהבים אחד את השני באמת ובתמים, יצליחו לגשר על כל משבר ומהמורה בדרך ובתנאי שיש לכך נכונות אמיתית.

תגיות: