עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חמלה ואהבה – כל הסיבות להפוך למטפל

מחפשים את דרככם המקצועית בחיים? רוצים לעסוק במשהו שאתם אוהבים ולהפוך אותו לקריירה? רגע לפני שאתם רצים לימים פתוחים וראיונות מרובים בחברות השמה, שווה לכם לשאול את עצמכם האם יכול להיות שקריירה בטיפול מתאימה לכם. לדבריו של ד”ר ירון זיו, צעירים רבים עם פוטנציאל גדול להפוך למטפלים טובים מאד, בוחרים במסלולים שלאו דווקא מתאימים להם, כמו תארים לא רלוונטיים באוניברסיטה. ירון זיו חוזר ומדגיש שכל מי שרוצה להעניק את חמלה ואהבה לאנשים הזקוקים לכך יותר מכל, יכול בהחלט להתאים למקצוע. 

האם כל אחד יכול להיות מטפל? ד”ר ירון זיו מספר שהדרך המוכרת והקונבנציונלית כביכול לעשות זאת היא דרך לימודי פסיכולוגיה כתואר ראשון ובהמשך לימודי פסיכולוגיה קלינית. עם זאת מדובר במסלול קשה שלא כולם מצליחים לעבור או בכלל להתקבל אליו, וזה לגמרי לא אומר שצריך לוותר על החלום. ישנן שיטות טובות נוספות לטיפול כמו למשל טיפול CBT, טיפול בשיטת הגשטאלט וטכניקות רבות ומגוונות. הרעיון הוא למצוא את השיטה והטכניקה שמתחברים אליה ודרכה להעניק את הסיוע לאנשים. כך למשל מי שאוהב מוסיקה יכול ללמוד טיפול באמצעות מוסיקה, מי שמתחבר לאומנות יכול לטפל דרך אומנות ובעצם כל תחום עיסוק שהוא יכול להוות ערוץ מצוין לריפוי ולהתפתחות אישית. ירון זיו מציין כי מי שמתאים לתחום הטיפול, מפיק מכך המון בעצמו וכי עצם הנתינה מקנה לא מעט למטפל החל מתחילת דרכו.

תגיות: