עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חשבוניות מס דיגיטליות – מאפיינים ויתרונות לעסקים

בתי עסק קטנים, בינוניים וגדולים רבים הבינו את היתרונות הגדולים של שימוש באינטרנט ובטכנולוגיה על מנת לנהל נכון ובקלות את בית העסק שלהם ועברו לשימוש במערכות ייעודיות של הנהלת חשבונות וניהול פרויקטים באמצעות האינטרנט. אתרים שונים מעניקים לבתי העסק את האפשרות לבצע פעולות מגוונות באמצעות הרשת ומהווים כלים קלים ליישום ולתפעול.

אחד מהכלים הבולטים של אתרים המאפשרים הנהלת חשבונות מקוון הוא הפקת חשבוניות מס דיגיטליות אשר מאפשר הפקת חשבוניות ירוקות ונותן לבתי העסק את האפשרות ליהנות הן מהתייעלות של תהליך הפקת החשבוניות והן מחיסכון בעלויות של הפקת חשבוניות ידניות. הכל על תהליך הפקת חשבוניות ירוקות בכתבה הבאה.

מהן חשבוניות מס דיגיטליות

חשבוניות מס דיגיטליות הן למעשה תיעוד של תשלום המבוצע במסגרת עסקה בין בעל עסק נותן שירות או מוכר סחורה לבין הלקוח. חשבוניות מס דיגיטליות נועדו על מנת לאפשר התחשבנות מול שלטונות המס אשר גובים את המיסים מהכנסות של עסקאות שבוצעו בין בעלי העסקים לבין הלקוחות. חשבוניות מס דיגיטליות כוללות פרטים מלאים על בית העסק כמו מספר עוסק מורשה ושם העסק, פרטים על הלקוח מקבל החשבונית הממוחשבת, פרטים אודות העסקה שבוצעה כולל סך כל התשלום פלוס המע”מ ופרטים על החשבונית הממוחשבת עצמה כמו המספר הסידורי של החשבונית הממוחשבת.

חשבוניות ממוחשבות

אתרי ניהול חשבונות וניהול עסק מעניקים למשתמשים אפשרויות נרחבות לניהול נכון של בית העסק מן ההיבט השיווקי והפיננסי. שם יכולים המשתמשים לקבל כלים כמו ניהול חשבונות אוטומטי המאפשר גם הפקת חשבוניות ירוקות, ניהול פרויקטים, ניהול קמפיינים, ניהול מסמכים ועוד. שימוש באתר ובכלים הטכנולוגיים לניהול של בית העסק טומן בחובו יתרונות גדולים הנובעים הן מהנוכחות של הכלים באתר האינטרנט והן מהיעילות שהם מספקים למשתמשים.

יתרונות הפקת חשבוניות ירוקות

היתרונות של כלים לביצוע  הפקת חשבוניות ירוקות הם גבוהים. מעבר לחיסכון בכסף, מאפשרת המערכת לשלוח אוטומטית למייל של הלקוח את החשבונית הממוחשבת שהונפקה, מאפשרת לשחזר חשבוניות שהוצאו, מאפשרת לגבות את החשבוניות שמופקות ועוד. שימוש במערכת להנהלת חשבונות באינטרנט הוא קל ואינטואיטיבי  ואינו מצריך ידע מוקדם או הכשרה מיוחדת מה שהופך את המערכת לנגישה במיוחד.

למה חשוב לשים לב?

אז אתם רוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם כעצמאים או כפרילנסרים ואתם ממש לא מעוניינים לעבור את כל הבירוקרטיה של פתיחת תיק עוסק מורשה או עוסק זעיר במשרדי רשות המיסים. עד כה, לא הייתה לכם ממש ברירה, למעט הברירה לעבוד בניגוד לחוק. כיום, יש לכם את האפשרות לשכור את שירותיהן של חברות המאפשרות לכם לבצע הפקת חשבוניות באינטרנט.

אתם למעשה נותנים את כל הפרטים הנדרשים כדוגמת שם המוטב שעל שמו צריך להוציא את החשבונית הממוחשבת, התאריך, המוצר או השירות שנמכר, והסכום, ואותה חברה מפיקה חשבונית וירטואלית על שמכם ומגישה אותה למוטב. באופן זה אתם יכולים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בעולם העסקים מבלי להיות עצמאים מוכרזים כלל. כך למשל, אם אתם מעוניינים להתחיל לעבוד כפרילנסרים של חברת ייעוץ, חברת תרגום או תמלול, או כל חברה אחרת, אך אותה חברה דורשת מכם חשבונית וירטואלית, תוכלו להירשם לשירות של הפקת חשבוניות באינטרנט ולהתחיל לעבוד. העניין היותר חשוב בתחום הזה של הפקת חשבוניות באינטרנט הוא למצוא את החברה המתאימה ביותר לביצוע המשימה.

חפשו חוות דעת אובייקטיביות

ידוע שמדי פעם בפעם נתפסים אנשים במדינת ישראל המנסים להונות את רשות המיסים באמצעות חשבוניות פיקטיביות. מן הסתם כבר קיימים בשוק מספר רמאים הרואים באפשרות של הפקת חשבוניות דיגיטליות באינטרנט, כדרך טובה לבצע עבירות מס ולהרוויח כסף על חשבון המדינה, או על חשבון הלקוחות התמימים. לכן, חשוב מאוד לשים לב עם מי אתם עובדים. על תתפתו למחירים טובים מדי שאינם עולים בקנה אחד עם המחירים של שחקנים אחרים בשוק. אם המחיר שמציעים לכם נמוך מדי, זו נורת אזהרה.

בידקו היטב את האתר של החברה המציעה לכם את השירות של הפקת חשבוניות דיגיטליות באינטרנט, אך יותר מזה, נסו למצוא עדויות של אנשים אחרים באינטרנט. חפשו בגוגל פרטים אודות חברות מסוימות שמעניינות אתכם, ונסו למצוא תגובות ופוסטים בכל מיני פורומים ואתרים אודות אותה חברה. קראו את חוות הדעת של האנשים שכבר עבדו עם אותה חברה, ונסו לראות כיצד כל המידע הזה מסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. טיפ ראשון מאתנו- השתדלו לבחור במערכת להנהלת חשבונות באינטרנט המאושרת על ידי רשות המסים.

תגיות: ,