עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כולנו שומעים על הבית החכם, האם אנחנו יודעים מהו באמת?

מערכת בית חכם היא מערכת המותקנת בבתים כדי לאפשר שליטה ובקרה על מוצרי חשמל ותאורה בבית, ומאפשרת להשיג שליטה נוחה וקלה על תפעול הבית.
בנוסף מאפשרת אוטומציה של תהליכים יומיומיים שמקלות על חיי היומיום של דיירי הבית.

ישנם סוגים רבים של מערכות בית חכם הנבדלות זו מזו הן מבחינה טכנולוגית (מערכת קווית/אלחוטית, מחוברת ללוח החשמל או לא וכו’), הן מבחינת העלות ואופני הפרישה שלהן.

ברובן המכריע של מערכות הבית החכם ניתן למצוא מרכזיה שמנהלת את רכיבי הקצה המאפשרות שליטה ובקרה על מגוון שלם של מוצרים חכמים כגון: מתגיםמנורותשקעיםתריסים חשמליים.

יחידת הבקרה המרכזית בנוסף על היותה אמצעי השליטה והתקשורת עם יחידות הקצה של הבית החכם אחראית על מתן אפשרות השליטה מרחוק על הבית החכם ולכן משמת כמעין gateway שלו.

רוב מערכות הבית החכם מתחברות כיום לאפליקצית בית חכם מסוג זה או אחר המנגישות את יכולות הבית החכם למשתמשים בצורה קלה ונוחה על ידי יצירת ממשק משתמש פשוט.

ממשק זה מאפשר יכולות שליטה ובקרה וכן בניית תרחישים והתנהגויות מותנות העושות שימוש במכלול יחידות הקצה מתוך המידע המצטבר על מצבן הנוכחי וההיסטורי.

אפליקציית המובייל או הטאבלט מאפשרת שליטה ובקרה על התאורה החכמה ושאר המוצרים החכמים בבית וכן בניית חוקים שמגדירות אוטמציות שעושות שימוש במכלול הרכיבים מתוך המידע המצטבר על מצבן הנוכחי וההיסטורי.

כך למשל ניתן ליצור תרחיש אשר מפעיל את מיזוג האוויר בבית בהינתן והטמפרטורה חצתה סף מסוים (חיישן הטמפרטורה החכם דואג לתת חיווי לכך) וכן שהשעה קרובה דיה לשעת חזרת הדיירים לביתם בתום יום העבודה ו/או הלימודים.