עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כיצד להפוך את העסק שלכם לירוק יותר ולחסוך הוצאות

גם אם העסק הקטן או הבינוני שלכם אינו בבסיסו מונחה אקולוגית, אתם יכולים בהחלט להפוך אותו ליותר ידידותי לסביבה באמצעות מספר שינויים קטנים. לא רק שהשינויים האלה יהיו שווים את זה מנקודת מבט של תחושת סיפוק טובה, אלא שיש בהם גם פוטנציאל לא מבוטל לחסוך בהוצאות העסק.

הנה שלוש דרכים קלות להפוך את העסק שלכם ליותר אקולוגי:

נהלו את העסק ללא נייר עם חשבוניות דיגיטליות

פחות נייר בעסק, יותר עצים שינצלו וחסכון משמעותי בהוצאות נייר והדפסה.

קבלת מסמכים אלקטרונים – ספקים גדולים רבים כמו חברת החשמל, בנקים ועוד מציעים היום לקבל מסמכים וחשבוניות דיגיטליות בצורה אלקטרונית.

הפקת חשבוניות דיגיטליות העסק בצורה אלקטרונית שלחו חשבונית דיגיטלית ושאר מסמכי עסקה אלקטרונית, מערכת לניהול עסק והפקת חשבוניות דיגיטליות יכולות לעזור לכם עם זה.

נהלו את מסמכי העסק בעזרת ארכיון דיגיטלי – רכזו דיגיטלית את כל הניירת, המסמכים והתוכנות במשרד, מהפקס המדפסת והמחשב, דבר שיעזור לכם לחסוך זמן באיתור מסמכים, בכסף (עלויות אחסון נייר ודיו), שימור ידע – המסמכים שמורים במקום בטוח.

חיסכו בנסיעות

נסיעות יכולות לצרוך הרבה מאוד דלק, זה מזהם ועולה הון. אתם יכול להקטין את ההוצאות שלכם ולשפר את איכות הסביבה על ידי צמצום הנסיעות למינימום. הנה כמה רעיונות שאפשר לנסות:

שיחות וועידה בווידאו

במקום לצאת לנסיעה בת חצי שעה ולשלם עבור חניה, למה שלא תשוחחו בווידאוצאט?

ב-FaceTime? העבודה תבוצע ואף אין צורך להחליף את הפיגמה.

עבודה בקרבת מקום

תשכיר משרד קרוב לבית, כך שלא צריך לנסוע רחוק כדי לעשות את העבודה שלך. יתרה מכך, עבוד מהבית שלך אם מתאפשר.

ארוחות ביתיות

הבא את ארוחת הצהריים לעבודה במקום לצאת לאכול בחוץ. אם אתה כבר עובד מהבית, אך לעתים קרובות יוצא לאכול בחוץ בתירוץ של צריך אוויר צח“, נסה לארוז צידה לדרך ולארגן לך פיקניק במקום.

איחוד משלוחים

אם אתה מרבה לשלוח או לקבל משלוחים, נסה לעשות את כולם באותו הזמן. זה יקטין את צריכת הדלק של חברת המשלוחים.

תחבורה ציבורית

כאשר אתה צריך לצאת מהעסק, השתמש בתחבורה ציבורית. אתה יכול גם ללכת או לרכב על אופניים ליעד שלך, אם זה מספיק קרוב. במקרה הכי גרוע, מצא אנשים שצריכים להגיע לאותו היעד וסעו ברכב אחד. בנוסף, מומלץ להשקיע במכונית היברידית לעסק שלך.

שאפו לשימוש יעיל באנרגיה

תוספות פשוטות לבית, למשרד, או שניהם יכולות להפחית באופן משמעותי את צריכת האנרגיה שלך. להלן כמה דוגמאות:

נורות חסכוניות באנרגיה:

יחסית יקרות יותר לקניה, אבל צורכות 30% או פחות חשמל מנורות ליבון (להט) מסורתיות ומחזיקות מעמד הרבה יותר זמן. החיסכון בעלויות החשמל בטווח הארוך יכסה בהחלט על העלות הראשונית.

בקרת טמפרטורה:

שים עין על הגדרות הטמפרטורה במזגן שלך ונסה לא להגזים יותר ממה שאתה צריך. כבה את המזגן או שנה את הטמפרטורה כשאתה מחוץ למשרד ופתח את החלונות כשאפשר.

ניתוק מהשקע:

כאשר אתה לא משתמש במכשיר חשמלי, נתק אותו. גם כשהוא כבוי, המכשיר עדיין צורך חשמל.

על ידי יישום הצעדים הפשוטים לעיל, העסק שלך (ואולי אפילו הבית שלך) יכול להיות בקרוב יותר ידידותי לסביבה וחסכוני בעלויות בזמן קצר.