עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כיצד נטפליקס שינתה את העולם

מאז הקמתה בשנת 1997, נטפליקס צמחה מחברת סטארט-אפ קטנה למקור המוביל בעולם לבידור בינלאומי. עם למעלה מ 125 מיליון מנויים ברחבי העולם, נטפליקס חוללה מהפכה לא רק בדרך בה אנו צופים בטלוויזיה, אלא גם בתעשייה עצמה. כך השיגה נטפליקס שליטה עולמית.

נטפליקס: איך הסיפור התחיל

ראש המוח של מארק רנדולף וריד הייסטינגס – שנותר כמנכ”ל החברה – החל כאשר הייסטינגס נאלץ לשלם עמלות גבוהות על החזרת השכרת DVD באיחור, והיה לו השראה ליצור שירות שהפך את השכרת ה- DVD לזולה וקלה. רנדולף שיתף פעולה עם הייסטינגס ושניהם הסכימו כי השירות יהיה היעיל ביותר אם יוצע באינטרנט ויחד השניים – כמו גם 30 עובדים – החלו את נטפליקס.

מערכת המלצות בהתאמה אישית

הרעיון המקורי של נטפליקס אולי היה שירות להשכרת סרטים מבוסס מנויים, אך בליבה החברה מונעת על ידי טכנולוגיה. מכיוון שכך, החידוש העיקרי הבא שהציגה החברה היה מערכת ההמלצות המותאמות אישית שהשתמשה באלגוריתמים המבוססים על דירוגים וביקורות של צופי עבר כדי להתאים תוכן להעדפות החברים שלה. אמנם אלגוריתם זה הוקם כדי להמליץ ​​על השכרת סרטים למנויים, אך תכונה זו עדיין נמצאת בשימוש נרחב בנטפליקס כפי שאנו מכירים אותה כיום.

הזרמת וידאו (סטרימיניג)

נטפליקס התרחקה מתקליטורי DVD פיזיים בשנת 2007 עם השקת הווידאו לפי דרישה והחלה להזרים תוכן בדיוק כפי שהוא זמין כיום. תחילה הגישה הוגבלה לשעה עבור כל דולר שהוצא על המנוי, אך בסופו של דבר נגמר הנושא הזה. אחד המאפיינים המושכים ביותר במנוי נטפליקס הוא היכולת לקנן עד 5 פרופילים בהתאמה אישית תחת מנוי אחד, מה שהופך אותו למושלם למשפחות.

בלעדיות על תוכן וזכויות מקוריות

נטפליקס ידעה שהם צריכים להרכיב ספרייה עצומה של תוכן בכדי לספק את הדרישות של בסיס המנויים הצומח שלהם והדבר הושג על ידי חתימה על זכויות בלעדיות לתוכן עם חברות בידור מרכזיות. הדומיננטיות ההולכת וגוברת שלהם בשוק הובילה לתחרות אינטנסיבית בזכויות התוכן, והובילה בסופו של דבר לנטפליקס ליצור תוכן מקורי משלהם, הראשון שבהם היה בית הקלפים בשנת 2013.

גישה בלתי מוגבלת

נטפליקס לוקח גישה בלתי מוגבלת לסטרטוספרה הבאה. עם ספריית תוכן הזמינה לכל החברים – פרט לאלה עם מגבלות חוקיות התלויות במדינה – והיכולת להזרים כמעט בכל מכשיר הקיים כיום, נטפליקס הפכה לשירות הסטרימינג הפופולרי ביותר בעולם.

מהפכה בתעשיית הבידור

נטפליקס מעניקה לצרכנים שלה את היתרון בצפייה בתכנים ששודרו בעבר, אפשר כיום לצפות בכל זמן ובכל מקום סדרות וסרטים של נטפליקס ללא צורך לחכות שבוע או שבועיים עד לפרק הבאה.

מאמר בחסות פרטנר המציע שירותי נטפליקס בלחיצת כפתור בשלט של פרטנר TV 

תגיות: ,