עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כמה דברים שלא ידעתם על הפרשת חלה

הפרשת חלה או תרומת חלה היא מצווה שמקורה מהתורה, המצווה היא הקדשה לה’ את חתיכת הבצק הראשונה אשר נוטלים מעיסת הבצק. מצוות הפרשת החלה היא אחת מתוך 3 המצוות אשר ניתנו לאישה (חלה, הדלקת הנר ונידה). את תרומת החלה יש לעשות לפי כללים של ההלכה, לדוגמה הכמות המינימלית של הבצק לצורך ביצוע הנתינה היא 1.560 ק”ג.

ערב ראשית עריסותיכם הוא בעיקר ערב רוממות הנפש, קבלת ברכות, בערב הזה לומדים על המצוות של הבנות, על מצוות הפרשת החלה, מכינים בצק ביחד ושרים.

מה נברך כאשר נעשה הפרשת חלה?

כאשר הרבנית עושה טקס נתינת חלה יש היא מברכת ברכת הפרשת חלה – בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲֹשֶר קִדְֹּשָנוּ בְּמִצְוֹתָיו, וְצִיוָּנוּ לְהַפְרִיֹש חַלָּה תְרוּמָה (בנוסח אשכנז אומרים: חַלָּה מִן הָעִיסָה).

מהן הסגולות הטמונות בהפרשת חלה?

בטקס טמונות מגוון רחב של סגולות, סגולה לרפואה, ברכה לזיווג ולפריון, רווקות אשר נוכחות ועושות את הטקס מגבירות את סיכוייהן למצוא זיווג, או כאלו המחכות ללידה. אלו לא הסגולות היחידות אלא גם בזמן הטקס מקבלים הרגשה מאוד רוחנית.

למי מתאים הטקס?

הטקס מתאים לכל בחורה באשר היא, רווקה, נשואה, בהריון או בכל סטטוס אחר. נהוג לעשות הפרשת חלה לשם משהו, אם זה לידה מתקרבת, אם חיפוש במשך זמן רב אחרי זיווג.

תגיות: