עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כמה משקיעים במתנות יום ההולדת של חברי הילדים?

אפשר להודות בזה ולא צריך גם להתבייש: כולם אוהבים לקבל מתנות. אם תחילה היה נהוג לייחס את החיבה הגדולה למתנות לקהל הילדים שהיו מתרגשים מפתיחת המתנה, כיום אפשר לראות יותר ויותר מבוגרים שמודים כי קבלת מתנה מרגשת אותם, ובצדק. לא משנה אם מדובר על מתנה ליולדת, מתנה לאירוע החתונה או מתנת גיוס: המתנות משמחות ומרגשות!

 

לצד הכייף הגדול שבלקבל מתנה, ישנו מחיר למתנות: המחיר הכספי. המון הורים תוהים כמה כסף צריך להשקיע במתנות המוענקות לילדים בגני הילדים. חבר מהגן של ילדכם חוגג ואתם תוהים כמה להשקיע במתנה? הנה חומר למחשבה בשבילכם.

 

המתנה שלכם: יוצרים קשר מחייב עם מקבל המתנה

חשוב לזכור שמתנות יוצרות קשר מחייב בין מעניק המתנה ובין מקבל המתנה. המשמעות? עם הענקת המתנה שלכם אתם כעת מחוקקים חוק דמיוני שיהיה רלוונטי למתנות שתקבלו ושתצטרכו להעניק בהמשך. איך זה עובד? אם הענקתם כעת מתנה בשווי של 50 שקלים לדוגמא, המתנה שילדכם יקבל בחזרה תהיה בעלות קצת גבוהה יותר ואז יהיה עליכם להחזיר מתנה בערך גבוהה יותר. כך, המתנה יוצרת קשר מחייב.

 

מטרת העל של המתנה: תשומת לב

גם כשאתם מעניקים לחברה קרובה מתנה ליולדת לבן שנולד לה, אתם זוכרים שהמטרה היא להעניק תשומת לב. המון פעמים אין באמת חשיבות כל כך גדולה למתנה לכשעצמה, אלא לכוונה הטהורה המגולמת בה. על כן, כשמדובר על מתנות המוענקות לילדים, חשוב שלא להפריז בתקציבי עתק, אלא תוכלו להסתפק במתנות צנועות יותר כמו חוברות צביעה, פאזלים, משחקי חברה, כדור או עבודות יצירה. הילדים ילמדו להעריך את שהם מקבלים מבלי שאתם תרגישו שאתם צריכים לכבוש את סף הריגוש שלהם בכל יום הולדת מחדש.

 

מעגל הקירבה אמור להשפיע על ערך המתנה?

חשובל זכור כי מעגל הקירבה אכן משפיע על המתנה שתעניקו. כך לדוגמא עם : אתם תעניקו מתנה יקרה יותר ליולדת שקרובה אליכם, בעוד תעניקו מתנה יקרה פחות ליולדת שאינה במעגל הקרוב אליכם במיוחד. על כן, אם ילד יום ההולדת הוא חבר קרוב מאד של ילדכם, השקיעו קצת יותר. בכל מקרה, חשוב לשמור על תקציב מתון וחינוכי.