עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

לא כמו שזה נשמע: היתרון שבדיסלקציה

כשאנשים שומעים על המילה ‘דיסלקציה’ הם ישר חושבים על שגיאות כתיב ועל כישורי שפה נמוכים, אבל זה ממש לא ככה. אנשים שאובחנו בדיסלקציה יכולים דווקא ליהנות מיתרונות שלאחרים אין בנוסף לכך שהם יכולים להתמודד עם הקשיים שניצבים בפניהם. בגלל הקשיים שהם חווים בכישורי השפה, הכתיבה והקריאה ובהשפעה של כך על החיים שלהם, הם הופכים להיות סבלניים יותר כלפי אחרים וזהו יתרון גדול בפני עצמו, אך לא על זה אנחנו מדברים.

מחקרים מוכיחים שאנשים ה”סובלים” מדיסלקציה הם אנשים יצירתיים ומקוריים יותר, זה עוזר להם להתפתח בתחומים שונים כמו תחום אומנות, תחום המשחק ותחומים שונים בספורט. לא באופן מפתיע תוכלו לראות ברשימת השחקנים המפורסמים בעולם כמה מהם שהם דיסלקטיים. השחקן בילי בוב תורנטון הוא בעל דיסלקציה, גם השחקן דני גלובר, ג’יי לנו, השחקנית וופי גולדברג וג’ניפר אניסטון. למרות שאומנות המשחק היא תחום בו כישורי השפה בעלי השפעה רבה, השחקנים לומדים להתמודד איתם וכך גם אנשים בתחומים אחרים כמו בתחומי המוסיקה – הזמרת שר היא דיסלקטית וגם הזמר האגדי ג’ון לנון סבל מדיסלקציה.

לא משנה בן כמה אתה או באיזה שלב אתה בחיים, אם אתה רוצה להגשים את חלומותיך ולהגיע להישגים גבוהים בתחומים שאתה רצה, אל תיתן לשום דבר לעצור בעדך, פנה לאבחון דיסלקציה, קבל את הכלים המתאימים כדי להתמודד ועשה זאת בהצלחה יתרה. כל מה שצריך הוא כח רצון וכח התמדה ותוכל לעשות כמעט כל דבר.

מאת: רותם שמואלי

אוהב לכתוב מאמרים לכיף בכל מיני נושאים. |