עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

למה חשוב לעשות הרחקת יונים בחורף?

ידוע שאת רוב עבודות הרחקת היונים מבצעים בקיץ, אך בארצנו הקטנה יש גם את עונת החורף, אומנם היא לא ארוכה, בדרך כלל מתפרסת על 3-4 חודשים, אך חשוב לדאוג בחורף להרחקת יונים, וכך להנות מהתוצאה גם בקיץ.

הרחקת יונים יכולה להתבצע בכמה דרכים, על ידי שיטות ביתיות או על ידי בעל מקצוע, אם בחרתם בשיטות ביתיות להרחקת יונים, תוכלו למצוא מגוון רחב של שיטות שתוכלו לרכוש אותם בחנויות עשה זאת בעצמך לדוגמא הום סנטר או אייס.
השיטות הנפוצות הם דוקרני יונים מפלסטיק, שמים את הדוקרנים במקום המיועד להרחקת היונים ובכך ליונים לא יהיה מקום לחזור ולדגור עליו, שיטה נפוצה נוספת היא מראות מבהילים, את ה”מראות” ניתן למצוא בכל בית, אלו הדיסקים הישנים שפעם היינו צורבים עליהם מידע מהמחשב, אותם ניתן לתלות במקום שאתם רוצים לגרש את היונים, הדיסקים מחזירים אור ומשמשמים כמראה נגד היונים. שיטה ביתית נוספת להרחקת יונים היא שינוי הריח, ידוע שליונים יש חוש ריח חזק וטוב והן זוכרות היכן הן דגרו, לאחר שהם עפות, רצוי לשטוף את המקום עם חומרי ניקוי חזקים עם ריח חזק כגון אקונומיקה או חומר ניקוי אחר בכדי לגרום ליונה לבלבול ולא תזכור היכן היא דגרה.

אם בחרתם להזמין בעל למקצוע לבצע סילוק יונים, עדיף לבחור מקצוען בתחום, עם ניסיון והרבה המלצות, בנוסף אחד כזה שיתן לכם אחריות על העבודה שלו לכמה שנים. בעל מקצוע טוב אשר מאמין בעצמו יתן לכם אחריות ושקט נפשי וכמובן המלצות לבקשתכם.

הרחקת יונים יכולה להיות פשוטה וקלה, אך לפעמים גם מסובכת, לא משנה איך תבחרו להרחיק את היונים בחורף חשוב לא לפגוע בבעלי הכנף אלא רק להרחיקם.