עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מופעי פלייבק ואימפרוביזציה לימי גיבוש ואירועי עובדים

ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לגבש את העובדים שלנו. אנחנו יכולים לקחת אותם ליום כיף במקומות מסוימים, אנחנו יכולים להזמין אותם לארוחה, סרט, אנחנו יכולים לערוך יום של הפעלות ופעילויות בעסק או בכל מקום אחר.

אך אם אנחנו רוצים לייצר משהו מיוחד, יוצא דופן, אזי רצוי שנחשוב מחוץ לקופסא, נלך על דברים שהם לא בהכרח מוכרים, לא בהכרח נפוצים וסביר להניח יפתיעו את העובדים. מן הסתם, אנחנו צריכים גם שזה יתאים להם ולכן חשוב שנבחר משהו, גם אם הוא יפתיע אותם, הרי שהוא עדיין יתאים למה שהם אוהבים, הם ירצו להשתלב בכך וייהנו מזה.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים למצוא בתיאטרון פלייבק ואימפרוביזציה. הרעיון הוא פשוט, לא מדובר אך ורק בתיאטרון שמציע הצגות ומופעים שונים, מעבר לכך, הוא משלב את העובדים בכך. למשל, הוא יוצר פעילויות שקשורות לאופי התיאטרון, הוא עורך סדנאות שקשורות לתחום ובהמשך יכולים העובדים לעלות מופע כזה או אחר, בהתאם למה שהם למדו, בין אם זה מופע פלייבק או מופע אלתורים.

לפני שנסביר את היתרונות של ימי גיבוש בתיאטרון מסוג זה, חשוב להדגיש, זה חייב להיעשות בידיעה ברורה שהעובדים ירצו ויוכלו להשתלב, וכן חשוב לבחור תיאטרון ומפעילים שאכן מתאימים לכך, כלומר, אנשים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם שיבצעו את העבודה שלהם כפי שנדרש. אנחנו לא נרצה לשכור שחקנים או מפעילים, חסרי ניסיון, שחקנים ומפעילים שאין להם יכולת הדרכה ויכולת הנהגה. זה לא פשוט לקחת עובדים בלי ניסיון בימתי ולגרום להם לשחק.

למה זה יכול להיות טוב לנו

בעיקרון, כל יום גיבוש מכל סוג שהוא, יש בו יתרונות רבים שאנחנו בתור מעסיקים יכולים ליהנות מהם. למשל, אנחנו יכולים ליהנות מכך, שהעובדים יוצרים קשר מיוחד, פועלים ביחד במקום אחר, שונה ממקום העבודה, וכמובן זה יוביל אותם אחר כך לעבוד בשיתוף פעולה גם בשעות העבודה.

אך היתרון בתיאטרון פלייבק ואימפרוביזציה למשל, הוא רחב יותר. ראשית, יש בכך יתרון מאחר וזה מאפשר לעובדים לצאת מעצמם. הרבה פעמים עובדים מרגישים אי נוחות, לא מצליחים לבטא את עצמם בצורה רגילה, אך ברגע שנותנים להם את האפשרות להופיע, זה כבר שונה, אז הם נפתחים. יום גיבוש יכול לעזור להם ויכול לעזור לסביבה לאפשר להם להיפתח ולקבל אותם.

שנית, פעילויות מסוג זה יוצרות אינטראקציה ייחודית שאי אפשר למצוא בדרכים ובמקומות אחרים. לא מדובר על פעילות שגרתית, זה דורש הבעה, זה דורש רגש, זה דורש הרבה דברים שפעילות סטנדרטית לא בהכרח יוצרת, לא בהכרח דורשת. אין פה רק משהו שכלתני, אלא משהו הרבה יותר עמוק, ולכן זה משתלם לנו כמעסיקים להשתמש בכלי הזה בשביל לייצר את הקשר בין העובדים ולחזק אותו.