עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מלחמת חשיפות

כידוע, שלט החוצות הכי פופולרי שנראה לכמה שיותר עיניים הוא העמוד הראשון בגוגל. ובעצם זה יותר מסתם שלט חוצות. בשלטי חוצות אנחנו נתקלים, ואין הכרח שיש קשר ועניין בינינו ובין התוכן המופיע בשלט. מה לי ולפרסומת של בגדי נשים לדוגמה… לעומת זאת כשאני מחפש דבר מה באינטרנט, בגוגל ליתר דיוק, אני נחשף למידע שהוא רלוונטי עבורי משום שאני ביצעתי מהלך האטיבי של חיפוש וגוגל יציג לי את מה שלימדתי אותו שמעניין אותי.

הפלטפורמה הזו היא מכרה זהב לכל דורש, אלא שהעבודה המתבקשת מכל מי שרוצה לקבל חשיפה גבוה ברשת היא לא קלה, והיום שתחרות להגיע למקום היוקרתי בגוגל גדולה מאוד ומתנהלת בין בעלי מקצוע בתחום, צריך להיות ממש נינג’ה בכל הקשור בקידום אתרים. המקצוע של קידום אתרים מאוד במוקש כיום, גם מאנשים או עסקים או חברות שמאוד רוצות להגיע למקום הראשון ולהנות מחשיפה גבוהה מאוד – יותר מכל פרסומת בערוץ 2, וגם מבוקש בתחום ההשכלתי, מאחר ותחום האינטרנט הוא תחום שאמנם עבר פיתוח אדיר בשנים האחרונות, אך כפי הנראה הדרך עוד ארוכה, מה שנותן למי שרוצה לפתח לעצמו מקצוע מבוקש ואפילו קריירה מבטיחה, יכול לעשות זאת דרך הכשרה בתחום מתחומי האינטרנט.

בעולם האינטרנט ישנם עשרות של תחומים שונים ומעניינים בענף, וכל אחד מהם מאוד מבוקש בשוק העבודה בעולם ההייטק. ישנם מקצועות מורכבים יותר וישנם מורכבים פחות, אך המשותף לכולם הוא היכולת של כל מי שרוצה לפרוץ להייטק לבוא ללמוד ולעשות. הדרישה למקצועות בתחום ההייטק גדולות ומגוונות, הן מצד המעסיקים והן מצד דורשי העבודה. ישנו צורך גדול מאוד למפתחים הן בתחום התוכנה והאפליקצייות והן בתחום פיתוח ובנייה של אתרים והן בקידום של אתרים בגוגל וקידום עסקים ובעלי עיניין ברשתות החברתיות.

הקורסים וההכשרות המוצעים בשוק הלימודים רבים ומגוונים, אך הם אינם הכרחיים. גם מי שהוא לא בעל תואר אקדמי או תעודה מקצועית של מוסד לימודים כזה או אחר, אך הוא מומחוה בתיבת קוד בשפת תוכנה נדרשת כגון PHP או C#, יכול למצוא את עצמו מבוקר ומוזמן בזרועות פתוחות ע ידי חברות ההזנק אשר משוועים למפתחים טובים ומיומנים, ובלי שום קשר למקום שבו הם למדו ואם בכלל. ישנם אכן כאלה מוכשרים ועלי אופי שיכולים להכשיר את עצמם בלימוד עצמי בבית, אך לרוב צריך משמעת עמצית חזקה, בעיקר שמדובר בעבודה מול המחשב, שם כל פיתויי המשחקים יכולים להסב את תשומת הלב ולגרור את ההכשרה העצמית למשך תקופה ארוכה.

סוגי ההכשרות  ומשך הלימודים משתנים ממקצוע למקצוע וממוסד למוסד, כך גם המחירים ותוכניות הלימוד, ויש הכרח לוודא מי הם המרצים, מה הניסיון שלהם, האם המוסד הוא גם בעל פרוייקטים בפני עצמו. אם לדוגמה ישנו מקום שמציע קורס קידום אתרים מקצועי והוא אף עוסק בתחום זה בעצמו, ניתן להרוויח כפליים, גם הכשרה מבעלי ידע וניסיון אמתיים, וגם הזדמנות ללמוד מחברה ולבצע את הקידום על לקוחות אמיתיים. כך הוא גם בשאר המקצעות. זוהי עצה שיכולה לחסוך לכם עלויות רבות שיכולות לרדת לטמיון במקרה שהקורס שימכרו לכם היה לא פחות מחתול מכוער בשק…