עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

משוחררים טריים? בואו לעבוד בבית מלון!

השתחררתם מהצבא? זה הזמן להיכנס לווייב של חופשה

טוב, אולי אנחנו קצת מייפים את המציאות, אבל עבודה בבתי מלון היא ללא ספק מבין הסביבות היותר מזמינות עבור חבר’ה צעירים שזה עתה סיימו את שירותם, ורוצים לטרוף את העולם עם חוויות חדשות.

אבל רגע לפני הכל – מה זו עבודה מועדפת?

עבודה מועדפת הינה עבודה אשר מיועדת באופן נקודתי עבור חיילים משוחררים.

ישנם תנאים מובהקים שעל-פיהם יש לנהוג כדי ליהנות ממענק המתקבל מטעם המוסד לביטוח לאומי. על החיילים המשוחררים לעבוד בעבודה מועדפת עד שנתיים ממועד סיום שירות החובה.

כמו כן, על החיילים המשוחררים לעבוד בעבודה המועדפת חצי שנה. רק לאחר שתנאים אלו ימולאו ובתנאי שיעבדו במקומות עבודה הרשומים ככאלו המוכרים כעבודה מועדפת, הרי שיקבלו מענק ע”ס 9,695 ש”ח, וזאת נכון לשנת 2019.

ורגע בל נשכח שבבתי מלון אנחנו מתמקדים

לא נפזר הבטחות ורודות ושקריות: עבודה בבתי מלון ובעצם כל עבודה מועדפת באשר היא, מציבה לא מעט אתגרים. הרי שמדובר בשירות לקוחות ובעבודות המתבצעות במשמרות ולעתים בשעות לא ששעות.

אז מדוע אנחנו בכל זאת ממליצים?

ובכן, להבדיל מעבודה במפעלים או בפעילויות אחרות, הרי שכאן אתם יכולים גם לצבור חוויות. עבודה בבתי מלון לרוב מתאפיינת בסביבה צעירה, אנשים שנמצאים בדיוק באותו ראש ושזה עתה סיימו את שירותם בהצלחה.

בנוסף על כך, עד כמה שלקוחות ובעיקר במלונות, יכולים להיות מרגיזים, הרי שהסיטואציות המבדרות יכולות להיות מגבשות וליצור זיכרונות מצחיקים.

דגשים שחשוב להכיר

לא כל עבודה בבית מלון נחשבת לעבודה מועדפת. כך למשל עבודה בתחום חשבונאי או בתחום אדמיניסטרטיבי, איננה נחשבת למועדפת בעוד שעבודה במלצרות בבית מלון או לחילופין בתחום הניקיון והחדרנות, אכן עונה על ההגדרות.

הקפידו לוודא מול חברת כוח האדם שמולה אתם פועלים כי אכן מדובר בעבודה שעונה על ההגדרות. מומלץ להתעדכן ברשימה העדכנית של המוסד לביטוח לאומי, שם תוכלו למצוא את הרשומות המלאות של עבודות המוכרות כמועדפות.