עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עורך דין תאונות תעבורה – נהיגה תחת שכרות

אם אכן הוגשה נגדך תביעה בגין נהיגה בשכרות חשוב להציג בפני עורך הדין שלך את התמונה כולה ולדבר בכנות גמורה. כך תעזור לו לייצג אותך בצורה האפקטיבית ביותר. חשוב להביא איתך את כל המסמכים הנחוצים ואם היו עדים להתנהלותך באותו  זמן כדאי מאוד לציין גם זאת.

תאונות דרכים כתוצאה מנהיגה בשכרות נפוצות בארץ ובעולם. החוק הישראלי מגדיר נהיגה בשכרות בצורה ברורה ואת ההליך שיש לנקוט כנגד מי שחשוד או הוכח כי נמצא תחת השפעת אלכוהול בזמן נהיגה. כמובן שיש להימנע לחלוטין מלנהוג בכול כלי רכב תחת השפעת אלכוהול. האלכוהול מקהה את החושים ומשבש את כושר השיפוט, קל להבין אם כך מדוע נהיגה בשכרות אסורה לחלוטין.

יחד עם זאת, אם קרה מקרה ונהגת תחת השפעת אלכוהול ונתפסת יש לפנות מיד לעורך דין תעבורה. יש לשים לב לכך שהחוק מגדיר בדיוק מהי רמת האלכוהול המקסימלית המותרת ומהן הדרכים לבדוק אותה. אם אכן נהגת תחת השפעת אלכוהול אין הדבר אומר שתורשע בוודאות בסעיף זה. כאמור, יש לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי שמבין ויודע לכוון אותך בנבכי החוק הישראלי. רבים מאתנו לא מכירים כמובן את כל הסעיפים הקטנים ועלולים לחשוב בשוגג שאם נעצרנו על ידי משטרת תנועה הרי גורלנו נגזר. ישנם חוקים וכללים ברורים שעורכי דין תאונות דרכים מודעים אליהם היטב והאזרח הפשוט אינו מכיר.

אם המשטרה לא עמדה בקריטריונים שהגדיר המחוקק לא תיתכן הרשאה. על מנת לבדוק ובמידת הצורך להוכיח זאת בבית המשפט חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מנוסה בתיקי תאונות דרכים. אם אכן הוגשה נגדך תביעה בגין נהיגה בשכרות חשוב להציג בפני עורך הדין שלך את התמונה כולה ולדבר בכנות גמורה. כך תעזור לו לייצג אותך בצורה האפקטיבית ביותר. חשוב להביא איתך את כל המסמכים הנחוצים ואם היו עדים להתנהלותך באותו  זמן כדאי מאוד לציין גם זאת.

אם היית מעורב בתאונה שלא באשמתך כתוצאה מנהיגה בשכרות פנה מיד לקבלת טיפול רפואי ושמור את כל המסמכים הרפואיים. הצג אותם בפני עורך דין תאונות דרכים כדי להעריך את הסיכוי שלך לקבלת פיצוי מחברת הביטוח או הנהג הפוגע.