עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עיטוף תינוקות – מתי אנחנו צריכים את זה וכיצד עושים את זה נכון

אימהות צעירות יכולות לגלות מעת לעת, מוצרים מיוחדים אשר יכולים לעזור להן בגידול תינוקן מגיל אפס, מוצרים אשר הופכים את חווית האימהות בשלביה הראשונים להרבה יותר נעימה, פשוטה וקלה. מן הסתם, אותם מוצרים גם תהפוך את החוויה להרבה יותר מיוחדת.

דוגמא טובה למוצר כזה היא שמיכת עיטוף לתינוקות. שמיכה זו מיועדת לחמם את התינוק מצד אחד ומצד שני ליצור מצב בו הילד יכול להיות הכי קרוב לאימו, כמעט בכל שלב ביום. שמיכה זו יש לה יתרונות מסוימים, כפי שנוכל לראות בהמשך, יתרונות אשר יכולים למנוע סיטואציות מאוד לא נעימות במהלך הזמן.

לפני שאנחנו נציג את התכונות של השמיכה, חשוב להסביר שלא מדובר בהמצאה מערבית. מי שמסתכל על השמיכה יכול לזהות בקלות ששורשיה מגיעים משבטים אפריקאים ומזרח תיכוניים, שם היה נהוג להשתמש בבדים אשר מסודרים בצורה דומה בשביל לעטוף את התינוק, כך שיהיה קרוב לגוף של אימא שלו וזו תוכל לחמם ולהגן עליו. שמיכת עיטוף בסגנון המערבי שלה היא יותר מפותחת, עשויה מבדים אחרים ומקנה יתרונות שונים אשר סביר להניח, לא חשבו עליה כשהשתמשו בה באופן טבעי.

 

מה זו שמיכת עיטוף וכיצד היא עוזרת

מדובר על שמיכה אשר מגיעה במידות שונות, ומטרתן לאפשר לתינוק להרגיש קרוב לגוף אימו בחודשים הראשונים, כך הוא ירגיש את חום גופה ואת הביטחון שהיא מקנה לו, מצד שני, היא תוכל לטפל בו בצורה נוחה ובטוחה, כשהוא כל הזמן קרוב אליה.

השמיכה מאפשרת לעטוף את התינוק בצורות שונות, כאשר בשלב מסוים אפשר להפוך את השמיכה לשק שינה, בתוכו ניתן להניח את התינוק בצורה עדינה גם מבלי שהוא יהיה מחובר לגופה של אימו.

השמיכה מגיעה במידות שונות, כאלה אשר מתאימות לתינוק עד 3 חודשים, וכאלה אשר מתאימות לתינוק מגיל שלושה חודשים עד חצי שנה. כמו כן השמיכה מגיעה בסוגי בדים שונים, כותנה, טטרא ועוד.

היתרונות של שמיכת עיטוף, מלבד העובדה שהיא מאפשרת לחמם ולהגן על התינוק וכן להרדים אותו בצורה נוחה הם: ראשית, השמיכה מעניקה מענה למה שמכונה רפלקס מורו, רפלקס שגורם לילד להעיף את הידיים לצדדים, הוא מהווה פתרון שמונע מוות בעריסה, הוא מקל על הגזים אצל תינוקות וכמובן מעניק לתינוק דרך להסתגל בצורה נוחה לסביבות שונות ומגוונות.

שמיכת עיטוף היא פתרון אידיאלי גם עבור האימהות, כך הן לא צריכות כל הזמן ללכת לבדוק מה עם התינוק, הן לא צריכות לשבת במקום מסוים לידו בשביל לראות איך הוא ישן. צריך לומר שבהמשך כשהתינוק גדל, אז אפשר לשנות את המתהווה של השמיכה ובכך להקל ברמה מסוימת על התינוק, לשנות את התנועות של הידיים ועוד.

לסיום, שמיכת עיטוף מהווה פתרון עבור כל אימא שמעוניינת לתת לילד שלה לישון בצורה נינוחה ונעימה.