עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ערכות עזרה ראשונה – למה ערכת עזרה ראשונה הינה פריט חובה בכל בית

ערכות עזרה ראשונה הן אחד הכלים החיוניים ביותר במצבי חירום וטראומה. הן מספקות סיוע ראשוני וקריטי עד להגעת הצוותים המקצועיים או עד להגעה למוסד רפואי. בהינתן החשיבות הרבה של ערכות אלו, חשוב לדעת איזה ציוד צריך להכיל ערכת עזרה ראשונה ואיך להשתמש בו בצורה הנכונה.

ערכת עזרה ראשונה איכותית צריכה להכיל מגוון רחב של ציוד, שיכול לסייע בטיפול בפציעות קלות וכבדות כאחד. פריט הבסיס בכל ערכה הוא חבילות סטריליות לפצעים, צמידים אלסטיים, תחבושות ומספריים. חשוב גם לכלול מוצרים לחיטוי פצעים, כמו יוד או חומר חיטוי אלכוהולי, וכן כפפות חד פעמיות למניעת זיהום.

בנוסף, ערכת עזרה ראשונה איכותית צריכה לכלול גם פריטים שימושיים נוספים, כמו פלסטרים במגוון גדלים, חוט ומחט לתפירת פצעים (במקרה הצורך), ותרופות כמו כדורי כאב, אנטיהיסטמינים למקרה של תגובות אלרגיות וחומרים לטיפול בנשיכות חרקים או בעקיצות.

לא פחות חשוב מהכילות של ערכת העזרה ראשונה הוא הידע בכיצד להשתמש בה. לכן, מומלץ לעבור הדרכה בסיסית בעזרה ראשונה, שתספק את הידע הנחוץ לטיפול נכון ויעיל במצבי חירום. כלול בהדרכה זו יהיו טכניקות לעצירת דימום, החייאה קרדיו-רספירטורית (CPR), והכנה והשימוש בתחבושות.

ערכות עזרה ראשונה צריכות להיות נגישות ונפוצות במקומות שונים: בבתים, במכוניות, במקומות עבודה ובמוסדות ציבוריים. יש לשמור עליהן במקום ידוע ונגיש ולוודא שכל הפריטים בתוך הערכה נמצאים במצב טוב ותקף. חשוב לבדוק את תוקף הפריטים באופן קבוע ולחדש אותם ככל הנדרש.

בסופו של דבר, ערכת עזרה ראשונה מאובזרת והידע באיך להשתמש בה יכולים להציל חיים. הכנה מראש, הכרות עם הציוד והידע בכיצד לנקוט פעולה במצבי חירום, הם המפתח לתגובה מהירה ויעילה, שעלולה להיות ההבדל בין חיים למוות.