עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

פניה לאבחון פסיכודידקטי

יוצא לנו לשמוע מדי פעם על אבחונים הנעשים לתלמידים שרוצים לקבל הקלות והתאמות בבחינות בבתי הספר, אבל בדרך כלל מדובר על אבחון דידקטי שהוא אבחון לקויות למידה נפוץ ומקובל אשר בא לזהות לקויות למידה כמו הפרעת קשב וריכוז או דיסלקציה, אך לעתים מדובר בדברים מורכבים יותר אשר מצריכים אבחון אחר – פניה לאבחון פסיכודידקטי.

האבחון הפסיכודידקטי הוא אבחון מורכב יותר וכולל יותר אשר בדרך כלל נעשה על ידי פסיכולוג שהוסמך לבצע אבחונים. במידה ואין פסיכולוג כזה במכון האבחון אפשר שהאבחון יבוצע על ידי פסיכולוג רגיל אשר יעבוד במשותף עם מאבחן מוסמך וכל אחד יבצע את חלקו כדי לקבל את התמונה הכוללת של המאובחן.

קשיי למידה יש בכל גיל, וכך גם ניתן לפנות לאבחון פסיכודידקטי בכל גיל – בין אם מדובר בילד שרק עלה לכיתה א’ ובין אם מדובר באדם מבוגר אחרי צבא שמרגיש שמשהו מקשה עליו בעבודה או בלימודים באוניברסיטה ואפילו בתקופת הצבא.

PublicDomainPictures / Pixabay
PublicDomainPictures / Pixabay

אבחון פסיכודידקטי יעזור לכם לבדוק אם הקשיים שלכם – קשיי למידה או קשיים אחרים ביום יום – נובעים ממשהו רגשי ונפשי כמו משבר במשפחה או גורם חברתי כזה או אחר בנוסף או במקום הקשיים המולדים.

האבחון הפסיכודידקטי בודק כמובן את מה שבודקים באבחונים הדידקטיים, זה אומר את יכולות הקריאה והכתיבה, הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות האחרות ובנוסף לכך יבדוק את ההיבטים הרגשיים. דוגמא להליך מתוך האבחון הפסיכודידקטי הוא שהמאבחן יראה לנבדק תמונה וישאל את המאובחן מה הוא רואה בתמונה. בדרך כלל נוטים הנבדקים לענות תשובה המשקפת או באה מתוך חייהם האישיים וכך יהיה ניתן להסיק על עולמו הפנימי של הנבדק.

אבחון פסיכודידקטי הוא אבחון יקר יותר מאשר אבחון דידקטי אך הוא נחוץ במקרים רבים אשר רוצים לקבל תמונת מצב מדויקת יותר או במקרים בהם אי אפשר לקבל את התשובה הסופית מאבחון דידקטי.

למרות המחיר של האבחון הפסיכודידקטי יש היום מבצעים או הנחות עבור קבוצות מאורגנות או אנשים הבאים מטעם קופת החולים בה הם חברים.

מאת: מערכת האתר

המשתמש הראשי של מערכת האתר. |