עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קייטרינג לאירועים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי משמעותי בכל מה שקשור לעולם הקייטרינג. החברות השונות אשר פועלות בתחום מציעות הרבה יותר אפשרויות מאשר בעבר, תפריטים יותר מגוונים וכאלה שמכילים הרבה יותר מנות מיותר מטבחים, מאשר הן הציגו בעבר. אחת הדוגמאות לשינויים שחלו בתחום בא לידי ביטוי, בהבדלים שבין קייטרינג פרטי לקייטרינג עסקי.

קייטרינג פרטי, כפי שניתן להבין, זהו קייטרינג שמוגש באירועים פרטיים, משפחתיים, החל מימי הולדת, חתונות, בריתות, ימי נישואין, בר מצוות ועוד. לעומת זאת, קייטרינג עסקי הוא כזה שמשרת עובדים, לקוחות וספקים, באירועי חברה, אירועי השקה, כנסים, הרצאות ועוד. שני סוגי הקייטרינג מוגשים על ידי חברות שונות, בין היתר אפשר למצוא חברות קייטרינג לאירועים בירושלים במרכז  ובערים אחרות, אשר מציעות שירותים לאירועים פרטיים ועסקיים.

השאלה הגדולה היא, האם קיים הבדל משמעותי בין השניים, האם כשאנחנו מזמינים שירותי קייטרינג, אנחנו למעשה צריכים לעשות הפרדה בין זה הפרטי לזה העסקי, או שמא מדובר בשירות דומה לכל דבר. בחלק הבא נעמוד על ההבדלים שבין השניים ומהיכן הם נובעים.

על ההבדלים שבין שירותי קייטרינג פרטי לקייטרינג עסקי

לא משנה עם איזו חברת קייטרינג אנחנו עובדים, אנחנו נמצא הבדלים בין קייטרינג פרטי לבין זה המגיש באירועים עסקיים. ההסבר הוא פשוט. הקהל הוא שונה, האירוע הוא אחר, המטרה שלנו שונה.

נתחיל בקהל. באירוע פרטי, יש קהל מגוון, ילדים, בני נוער, מבוגרים, צעירים, עלינו ליצור תפריט שיתאים פחות או יותר לכולם. באירוע עסקי, זה עובד אחרת, רוב הקהל הוא מבוגר, אם לא כולו, והוא יחסית הומוגני, ולכן אנחנו לא צריכים לחפש תפריטים מגוונים ושונים. אנחנו יכולים לבחור תפריט אחיד לכולם.

סוג האירוע גם הוא משפיע כמובן על אופי התפריט. הרי אירוע פרטי, הוא חגיגה שעומדת בפני עצמה, חתונה בירושלים, בר מצווה, האוכל חשוב אך הוא לא מהווה את העיקר. לעומת זאת, באירוע עסקי, האוכל הוא חלק מהותי בקביעת תו האיכות של האירוע, המיתוג שלו. אם אנחנו ניצור אירוע עסקי ונגיש אוכל בנאלי או אוכל לא טעים, אז ברור שזה ישפיע על האופן בו יתייחסו לאירוע ואלינו.

נקודה חשובה אחרונה היא צורת ההגשה. בדרך כלל באירועים פרטיים, ניתן לבחור בין בופה להגשה לשולחן. באירוע עסקי, חלק מהאירוע זה אותו שלב בו אנשים מתחככים אחד בשני, מה שנקרא מתמנגלים, שלב זה יכול להיות רק אם צורת ההגשה תהיה בופה, אז אנשים יכולים לעמוד ליד המזנון ולנהל שיחות, דבר שלא יכול לקרות אם צורת ההגשה תהיה לשולחן בו הם יושבים.

לסיום, אנחנו יכולים לראות הבדלים בין שירותי קייטרינג עסקי לפרטי, למרות שבכל הקשור לאיכות האוכל, הרי שתמיד נבחר שירות קייטרינג עם אוכל ברמה גבוהה.